Jak funguje městská policie a jak se bezpečně pohybovat v kyberprostoru poradí Plzeňská senior akademie

Slavnostním zahájením již osmého ročníku začala v prvním plzeňském obvodě Plzeňská senior akademie. Letos se do ní v obvodě přihlásilo 42 seniorů. Kurz pořádá Městská policie Plzeň, která účastníky v deseti přednáškových blocích seznámí s tématy týkajícími se prevence kriminality.

Účastníky přišli přivítat zástupci jak z Městského obvodu Plzeň 1, tak i z řad Městské policie Plzeň. Senioři se zblízka podívají na jednotlivé složky městské policie, dozví se, jak si nenechat ublížit, jak se bezpečně pohybovat v kyberprostoru nebo jak zvládat mimořádné situace. Proniknou též do základů první pomoci a zjistí, jaké nebezpečí skrývají prodejní akce.

„Do tohoto projektu se zapojujeme každoročně. Senioři díky němu získají praktické znalosti z oblasti práva a bezpečnosti. Cílem je zejména to, aby se nestali obětmi trestného činu,“ vysvětlil místostarosta Jedničky Jiří Uhlík, v jehož gesci je právě bezpečnost. Součástí projektu jsou čtyři exkurze, a to na operační středisko strážníků a krajských hasičů, do útulku pro zvířata na Borských polích nebo do požární stanice hasičů na Košutce.

Zdroj: MP Plzeň

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *