Ručičky kraje daly dětem šanci vyzkoušet si jednotlivé obory na vlastní kůži

Prezentace dovedností žáků a studentů technických a přírodovědných oborů škol a učilišť v Plzeňském kraji pod názvem Ručičky kraje se již posedmé uskutečnila na nádvoří krajského úřadu v Plzni. Celkem 24 stánků s ukázkami výrobků zaplnilo nádvoří úřadu, kam přišlo tisíc žáků základních škol, aby si mohli vyzkoušet jednotlivé obory na vlastní kůži. Vidět mohli návštěvníci akce také automobil Tatra, který sestavovali studenti z Plzně a jezdí v terénu.

„Budoucnost v technice i rukodělném řemesle je nad slunce jasná, proto se snažíme různou formou přilákat žáky základních škol a jejich rodiče na taková místa, kde si mohou řemeslo i techniku osahat. Více než dvacítka stánků s možností naživo vidět a hlavně vyzkoušet si výrobky kovářů, řezbářů nebo si zkusit robotickou ruku podávající nápoj či školní bankomat, to jsou unikátní šance přičichnout k řemeslu. A hlavně se pro něj rozhodnout,“ říká radní pro oblast školství a sportu Vladimír Kroc.

Ve stáncích byly ukázky činnosti robotického pracoviště s podáváním nápoje, dronů, svářecího trenažéru, výrobky 3D tiskáren, naprogramovaná autíčka, školní bankomat vytvořený a naprogramovaný žáky školy, auto sestavené dvěma žáky školy ze stavebnice, ve kterém se mohou návštěvníci akce projet, stavebnice elektronického blikače s akustickým signálem a novinkou byl v letošním roce domeček pro panenky s chytrými prvky jako automatické zhasínání světla a změna barvy. Domů si pak mohly děti ze základních škol odnést např. vlastnoručně vyrobený přívěsek s logem školy.

Zdroj: Plzeňský kraj

 

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *