Na rytířský turnaj U Ježíška s Janem Lucemburským zve i Eliška Přemyslovna

Ocitneme se v roce 1323. Na turnajový plac u řeky Radbuzy se sjedou stateční pánů s družinami. Mezi nimi i sám král Jan, největší z rytířů! V návaznosti na úspěšný Historický víkend, který byl věnován době Jana Lucemburského, se uskuteční šestý ročník oblíbeného turnaje U Ježíška ve státní svátek, ve středu 28. září.
“V klání koňmo se utká šest turnajníků a jako sedmý bude na dodržování regulí přímo na kolbišti dohlížet pan Bušek starší z Velhartic. Turnaj pro svého chotě pořádá královna Eliška Přemyslovna. Bude se tančit, zpívat a hlavně se budou lámat dřevce o štíty udatných jezdců. Zatančí krásné dámy a přijedou muzikanti a orientální fakír,” představuje sváteční turnaj Petr Merxbauer ze spolku Plzeňští, spolek šermířů a přátel historie.
V prostoru U Ježíška bude připraveno dobové tržiště, občerstvení a také hry pro děti. “Doufáme, že Plzeňané přijdou pozdravit krále Jana a královnu Elišku Přemyslovnu v hojném počtu,” zve Petr Mexbauer.
Stejně jako loni jsou jednotlivá vystoupení doprovodného programu oddělena od hlavního turnaje, diváci si tedy budou moci vybrat, zda se podívají na tance fraucimoru, jichž se možná zúčastní sám panovník s chotí, nebo na vystoupení fakíra. A příznivci hudby mohou vyslechnout koncert oblíbených muzikantů.
Představení začínají v 11:00, ve 14:00 a v 17 hodin.
Zdroj: Plzeňští, spolek šermířů a přátel historie

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *