Správná etiketa se dostává ke třeťákům. Učí se jí podle knížky plzeňské autorky

Přes půl milionu korun dá plzeňská radnice na pokračování projektu Etiketa do škol na druhé pololetí školního roku 2022/2023. Základy etikety budou vyučovány ve všech třetích ročnících plzeňských základních škol během celého školního roku. Žáci se v průběhu čtyř vyučovacích hodin poutavým způsobem seznámí s pravidly společenského chování v rámci předmětu Společenská výchova.

„Jedná se o projektové dny pro žáky všech třetích ročníků plzeňských základních škol, ve kterých mají žáci praktické ukázky chování, oblékání, stolování, a především společenského chování při různých příležitostech podle metodického materiálu Etiketa pro děti,“ popsala Lucie Kantorová, náměstkyně primátora pro oblast školství a cestovního ruchu.
Program podpořil OŠMT už v minulém pololetí stejnou částkou, finanční prostředky byly na projekt poskytnuty 15 základním školám. Letos OŠMT zaplatí projekt dalším 11 plzeňským základním školám. „Náklady na jednu třídu činí 14 520 korun,“ doplnila náměstkyně Lucie Kantorová.

Město Plzeň zajišťuje výuku etikety pro děti ve svých základních školách od loňského září a odvíjí se od knihy Etiketa pro děti. Autorkou publikace, která je určená nejen rodičům a dětem, ale také pedagogům a dalším školským pracovníkům, je Ilona Křížková, ředitelka městského zařízení Krašovská aktivity centrum.

Zdroj: www.plzen.eu, ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *