Havelský trh bude do pondělí, pak už 2. listopadu začne v Plzni ten Martinský

Havelské trhy, v pořadí druhé letošní tradiční trhy na náměstí Republiky, začaly v úterý a potrvají do pondělí 17. října. Během sedmi podzimních dnů provoní náměstí svařák, medovina, pečené madle, trdelník nebo třeba klobásy a další pochutiny. Tradičně se lidé mohou těšit na ukázky řemesel z dílen kovářů, řezbářů nebo výrobců svíček, košíků a keramiky. Každé odpoledne v 15, 16 a 17 hodin atmosféru dokreslí živá hudba. Stánky jsou otevřeny od 9 do 18 hodin a děti se mohou těšit na oblíbený plzeňský kolotoč.

V tomto roce zavítají trhovci na náměstí Republiky ještě dvakrát:

Martinský trh (2. – 11. listopadu)
Oslavy svatého Martina jsou v Plzni již dlouholetou tradicí a jejich součástí je další trh v centru města. Lidé se mohou těšit nejen na příjezd Martina na bílém koni, ale také na stánky s domácími výrobky, na ochutnávky uzenin a sýrů, trdelník nebo horký svařák. Součástí budou ukázky lidové tvorby a řemesel a doprovodný program na pódiu.

Adventní trhy (23. listopadu – 23. prosince)
Poslední a zároveň nejdelší trhy návštěvníkům připomenou blížící se vánoční čas. Otevřou se s příchodem adventu a rozsvícením vánočního stromu. Kromě stánků s tradiční nabídkou pochutin lze na trzích čerpat inspiraci na vánoční dárky a výzdobu. Děti zcela jistě potěší oblíbená zvonice, krmení oslíka a oveček nebo velký dřevěný betlém, který se každoročně rozrůstá o nové postavy. Vánoční atmosféru podtrhne nejen vůně svařeného vína a zpívání koled, ale i troubení plzeňského ponocného.

Zdroj: www.plzen.eu, ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *