Visit Plzeň: Průvodce letní Plzní aneb co byste si neměli nechat ujít

Od Slavností svobody v květnu, až do PilsnerFestu v říjnu, kdy se v pivovaru oslavuje uvaření první várky piva Pilsner Urquell, to v Plzni žije akcemi. Nabídka je pestrá a určitě neprohloupíte, ať se sem za zábavou vypravíte kdykoliv. Nicméně do letního průvodce  jsme pro vás přeci jen vybrali několik akcí, které byste si neměli nechat ujít.

Trocha street artu

Ještě než značkou prázdniny, chystá se v Plzni celá řada akcí. Z červnové nabídky pro vás ale do letního průvodce vybíráme něco speciálního. Tím je bezesporu festival Wallz, který do Plzně přiváží přední streetartové umělce z Česka i zahraničí. V přímém přenosu budete od 17. do 21. června moci sledovat, jak pod jejich rukama vznikají murály, grafity a delší nástěnné malby, které ozdobí více či méně zašlá místa po Plzni.

Noc s muzikálem a operou

Plzeňské divadlo chystá na konec divadelní sezony velkolepou show v Lochotínském amfiteátru. Noc s operou je jedinečná akce Divadla Josefa Kajetána Tyla pod širým nebem. Letošní hudební nabídka jistě potěší milovníky muzikálu Dracula. Novou, původní a zároveň vůbec první mimopražskou inscenaci nabídne Divadlo J. K. Tyla svým divákům v úterý 25. června. Páteční večer 28. června pak bude v rámci Roku české hudby patřit monumentálnímu scénickému zpracování slavnostní opery Bedřicha Smetany Libuše.

Hudba v ulicích

Během letní sezony ožívá historické centrum nejrůznějšími akcemi. Na koncerty pouličních umělců za vstupné do klobouku můžete každou středu a pátek vyrazit díky festivalu Riegrovka hraje. Na jedné z nejlepších gastro adres v Plzni si zároveň můžete dát něco dobrého. Od 5. do 10. srpna se bude hrát v Insipral Garden v Šafaříkových sadech. Čekají vás jak koncerty, tak například silent disco.  Následovat bude již tradiční festival Na Ulici (16. – 24. srpna), který nabídne bohatý program na několika scénách v historickém centru zdarma.

Divadlo i koncerty v pivovaru

Schladit si žízeň dobře načepovanou Plzní chodí do areálu plzeňského pivovaru nejen turisté, ale i místní. Nikde jinde tak dobře nechutná. V pivovaru to moc dobře vědí, a tak během léta na nádvoří Plzeňského Prazdroje pravidelně pořádají nejrůznější akce. Od 19. do 23. června bude areál pivovaru patřit divadlu po širým nebem. V rámci festivalu POCEM na divadlo se můžete těšit na české herecké hvězdy i představení pro děti.  Fanoušci bigbeatu si jako každoročně nenechají ujít Léto v Prazdroji. Pravidelné čtvrteční koncerty doplní i různorodý středeční program.

Letní výlety s Industry Open

Nevšední zážitky nabízí během léta letní stezka Industry Open. Za industriálními památkami se můžete vypravit sami, anebo se můžete zúčastnit některého z výletů historickým autobusem, který vás doveze za zajímavými průmyslovými místy na Domažlickoza těžbou koalinu na severní Plzeňsko a na západ od Plzně po stopách těžby uhlí. Speciální zájezd bude vypraven i do závodu likérky Stock v Prádle. Vyrazit můžete mimo jiné i na komentované prohlídky božkovské centrály.

Sledovat olympiádu

Do Paříže daleko, ale byla by škoda sedět doma. Pokud nepatříte mezi šťastlivce, kteří plánují výpravu pod pěti kruhy, ale přesto se chystáte fandit našim sportovcům, zkuste Léháro. Příjemný areál u řeky Mže bude během olympiády žít nejen letní pohodou, ale určitě i elektrizující olympijskou atmosférou. Promítací plátno už se testovalo během hokejového mistrovství světa a uspělo.

Medaile ze Sportmanie

Medaile se budou rozdávat nejen ve Francii, ale i na letním festivalu Sportmanie v parku za obchodním centrem Plaza v centru města.  Akce, která patří mezi nejpopulárnějšími mezi dětmi i rodiči, nabízí možnost vyzkoušet si desítky tradičních i netradičních sportů na jednom místě. Hon na medaile se chystá od 17. do 25. srpna.

Pilsen Busking Fest

Zábava v Plzni s prázdninami nekončí, právě naopak. V prvním zářijovém týdnu se do Plzně sjedou pouliční umělci, hudebníci, kejklíři, tanečníci i akrobati z celého světa, aby předvedli své umění. I když je program Pilsen Busking Festu dopředu známý, doporučujeme toulat se v ulicích a nechat se vtáhnout do aktuálního centra dění. Nezapomeňte umělce odměnit nějakou drobnou do klobouku.

Visit Plzeň

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *