Nehoda na Karlovarské. Srazily se tramvaje, desítky zraněných, doprava kolabuje

Na Karlovarské třídě v Plzni se srazily dvě tramvaje jedoucí od centra. Došlo k poranění cestujících. Celá okolní zóna je pro dopravu uzavřena. Tvoří se kolony už od Bor i od náměstí Republiky. Tramvajová linka 1 je ukončena v zastávce Hlavní pošta, dále pokračuje ze sadů Pětatřicátníků zpět na náměstí Generála Píky. Tramvajová linka 4 je odkloněna přes náměstí Republiky a zpět na Univerzitu. Autobusy náhradní dopravy na Košutku a Bolevec budou odjíždět z autobusové zastávky Sady Pětatřicátníků.

„Zasahují všechny záchranné složky. Na místě je více než tři desítky zraněných, podle informací složek záchranného integrovaného systému by naštěstí nemělo jít o zranění těžká. Děkuji všem, kdo se podílejí na záchraně a ošetření zraněných. Zároveň žádám všechny řidiče, aby se inkriminovanému úseku vyhnuli,“ uvedl primátor města Plzně Roman Zarzycký.

K nehodě došlo nad čerpací stanicí Shell. Tramvaj č. 4 jedoucí od centra narazila do před ní jedoucí tramvaje číslo 1. Záchranáři na místo vyslali i vůz pro řešení událostí s hromadným postižením osob a hasiči evakuační autobus. Provoz z centra směrem na Lochotín byl zcela uzavřen, v prostoru silnice parkují vozy záchranných složek a probíhají záchranné práce.

Zdroj: www.plzen.eu

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *