Muzeum Novohradských hor během léta nabídne ve Stropnici řadu pohádek a řemeslné dílny

Bohatý kulturní program, který ocení především děti, pro letošní letní sezónu nachystali provozovatelé Sýpky Stropnice – Muzea Novohradských hor. Každou sobotu odpoledne se zde uskuteční divadelní představení, a to vždy od 15 hodin.

18. července do Horní Stropnice dorazil oblíbený kejklíř Slávek, který vždy dokáže vyvolat upřímnou salvu smíchu, a to i u dospělých.

O týden později (25. července) představí Divadlo Viďadlo Pohádky ze staré skříně. Tentokrát se ze staré secesní skříně vyloví dvě klasiky – Otesánek a O Palečkovi.

První srpnovou sobotu si užijí hlavně ti, co nedají dopustit na vodníky. Spolek Storytelling, který tvoří Dominika Šindelková, Markéta Holá, Matěj Záhořík a Jiří Šmirk, odvypráví Vodnické pohádky, které budou spojené s cákáním, rácháním a také kouzly.

 

8. srpna vystoupí Víťa Marčík junior a jeho Divadlo Já to jsem. Loutková pohádka s názvem Eliščiny pohádky bude plná skřítků, víl, přírody a lásky. Chybět nebude ani drak!

15. srpna přijde čas Karkulky červené. Přepracovaná pohádka od Jitky a Jakuba Doubravových je postavena na maňáskových loutkách, realistických maskách a chytlavých autorských písničkách.

Sýpku Stropnice během svého putování nevynechá ani oblíbené kočovné divadlo z Českých Budějovic – Téměř divadelní společnost. 22. srpna představí loutkovou pohádku Jak Václav princeznu vyléčil a zakletý les.

Poslední letní pohádku představí 29. srpna Martin Hak. A bude to rozloučení s pohádkovými prázdninami skutečně originální – diváci si totiž budou moci vybrat jednu z nabízených klasických pohádek, jako je O kůzlátkách či třeba O třech prasátkách. Ačkoliv se jedná o notoricky známé příběhy, vypravěč je obohatí komentáři, otázkami a tak dále.

Každou letní sobotu se budou také konat řemeslné a tvůrčí dílny, a to vždy od 10 hodin.

18. července se uskutečnila řezbářská dílna pod vedením Luboše Šestáka. Zájemci si vyzkouší práci s řezbářskými noži a dláty a vyřežou si Klasíka, který je maskotem Sýpky Stropnice.

O týden později se bude Jiří Honyss věnovat tradiční lidové technice podmalby na sklo. Další soboty bude na programu například pletení košíků, výroba dekorativních předmětů a postaviček z hoblin či výroba skleněnek.

Václav Votruba

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *