Kudyznudy vybralo 30 míst s nejlepší zmrzlinou po celé ČR. Dvě najdete v jižních Čechách

Léto a zmrzlina patří k sobě. A kdy jindy se zamyslet nad tím, kde si na ní opravdu pochutnáte, když ne na začátku prázdnin? Na Kudyznudy se před pár dny objevilo 30 tipů na tu úplně nejlepší zmrzku v Čechách a na Moravě. A dva místa, která by každý mlsný jazýček měl znát, najdete i v jižních Čechách.

Kudy z nudy pro vás vybralo přehled nejoblíbenějších zmrzlináren v Čechách i na Moravě, kde si poctivou zmrzlinu z čerstvého ovoce, zeleniny, kvalitní čokolády i smetany vyrábějí přímo zmrzlináři sami. K dostání jsou také neobyčejné příchutě od mrkvové přes pithayu, ananasovou, morušovou, okurkovou, smrkovou, pampeliškovou, rakytníkovou a mnohé další neuvěřitelné druhy.

Zmrzlina, ilustrační foto, zdroj foto: Pixabay

Zmrzlina, ilustrační foto, zdroj foto: Pixabay

Cukrárna Jadran

Cukrárna Jadran v Třeboni na Masarykově náměstí nabízí posezení v kavárně i na terase. V nabídce mnoho druhů zmrzlin, káva, zákusky.

Zmrz.li

Kateřina Davidová a Pavel Tůma se z Prahy přestěhovali do Budějovic. Pověsili ajťáctví na hřebík a začali dělat zmrzku. Ta je většinou smetanová s vaječným krémovým základem, ale dělají také „Philadelphia style“ bez vajec a samozřejmě i sorbety.

Zdroj: Kudyznudy

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *