V České Lhotě při dětském dnu dali “sbohem” koronaviru

Svůj mezinárodní den, oficiálně připadající na úterý 1. června, oslavili v sobotu 29. května děti z Dívčic na Českobudějovicku odpolednem plným her a soutěží na návsi dívčické místní části Česká Lhota. Na první pohled běžná venkovská akce však byla svým způsobem mimořádná. Mnozí z jejích účastníků se totiž nemohli ubránit pocitu z právě prožitého dejá vu.

O generálku „návratu k normálu“ se sice postarali před čtrnácti dny obyvatelé nedalekého Nákří svými tradičními rybářskými závody O ČEZ kapra a Nákeřského kapra. Česká Lhota ovšem nyní opět symbolicky vystřelila, díky rozvolňování vládních protikoronavirových opatření, ze startovní pistole. Od příštího víkendu už budou akce Oranžového roku přibývat, jak houby po dešti. Už příští sobotu jsou na programu rybářské závody v Novosedlech, následují Dětský den myslivosti ve Zbudově, hasičské závody v Nákří, oslavy 120. let Sboru dobrovolných hasičů v Olešníku, Kubatovy slavnosti a další akce.

Obec  Dívčice, která zahrnuje  místně odloučené části Dívčice ves  a Dívčice  nádraží, Zbudov, Novosedly, Českou  Lhotu a Dubenec, leží přibližně osmadvacet kilometrů severozápadně od Českých Budějovic a v současné době má zhruba 560 obyvatel. Nejvýznamnější akcí Dívčic v rámci programu Oranžového roku jsou tradiční Kubatovy slavnosti pořádané u pomníku rychtáře Jakuba Kubaty na Zbudovských Blatech. Na financování těchto oslav se vedle obce a temelínské elektrárny podílí také Jihočeský kraj, Svazek obcí Blata se sídlem v Pištíně a Místní akční skupina (MAS) Rozkvět.

Zdroj: Obec Dívčice

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *