Karlovarský kraj povolá na pomoc zdravotní sestry evidované na úřadech práce a také z lázní a hotelů

Přetížené nemocnice a další zdravotnická zařízení, která pečují o pacienty s COVID-19, jsou za hranou své personální kapacity. Zdravotníci nutně potřebují pomoc. Z toho důvodu se Karlovarský kraj rozhodl uložit pracovní povinnost zdravotním sestrám, tak aby mohl otevřít další lůžka pro péči o covid pozitivní pacienty. Krajský úřad vytipoval celkem přibližně 100 sester s bydlištěm v Karlovarském kraji.    

V první řadě se jedná o zdravotní sestry evidované na úřadu práce a dále pak o zdravotní sestry z takzvaných hotelů s rehabilitací, jež mají v současné době na základě vládních nařízení uzavřené provozy. Vytipovány byly také zdravotní sestry z lázeňských zařízení a ze zdravotnických zařízení zabývajících se plastickou chirurgií a reprodukční medicínou. Snahou Karlovarského kraje je vybírat zdravotní sestry tak, aby nezpůsobil zaměstnavatelům ve zdravotnických zařízeních vážnější personální potíže.

Zdravotní sestry budou nasazeny v nemocnicích v Chebu, Sokolově, Karlových Varech, Ostrově a v covidáriu REHOS v Nejdku. Nařízení pracovní povinnosti bude doručovat Krajský úřad Karlovarského kraje zdravotním sestrám od 3. 2. 2021.

Zdroj: Karlovarský kraj, ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *