Jediný Čech, který na lyžích došel na Severní pól. Polárník Miroslav Jakeš na GFK

V rámci cyklu přednášek a besed s názvem „Svět kolem nás“ navštíví 14. listopadu Gymnázium Františka Křižíka polárník Miroslav Jakeš. Ten je prvním Čechem, který došel na lyžích na Severní pól a také jediný český polární průvodce.

V rámci cyklu Svět kolem navštívili gymnázium kytarový virtuos Lubomír Brabec, dcera sira Nicholase Wintona Barbara Wintonová, experimentální archeolog Pavel Pavel, astronom Jiří Grygar, designer vozů Ferrari Maurizio Corbi, shakespearolog Martin Hilský nebo fotbalista a trenér Pavel Horváth. Proběhlo také několik výstav – např. výstava kreslených vtipů Pavla Kantorka nebo výstava plzeňských komiksových kreslířů s názvem Plzeňská bublanina.

Polárník Miroslav Jakeš bude hovořit o Severním pólu, Grónsku a Špicberkách. Můžete se těšit na videa z těchto oblastí, ukázky polární výstroje a vybavení i na malou hudební vložku na cestovní kytaře.

Beseda pro studenty školy i pro veřejnost proběhne ve středu 14. listopadu od 10 hodin v aule gymnázia, Sokolovská 54, vstup je zdarma. Besedu pořádá Gymnázium Františka Křižíka a Středoškolský klub ASK ČR při gymnáziu. (tz)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *