Plzeň opět podpoří své občany a firmy. Uvolní na to desítky milionů korun

Město Plzeň opět podpoří své občany a místní firmy. Vedení krajské metropole tak rozhodlo vzhledem k vyhlášenému nouzovému stavu. Na rozdíl od jara ale nebudou schvalována speciální pravidla poskytnutí podpory, jakými byla, a vlastně stále ještě jsou, pravidla obsažená v Plzeňské protikoronavirové dvanáctce. Na podporu v  druhé vlně město plánuje uvolnit několik desítek milionů korun.

„K  poskytnutí podpory bude Plzeň přistupovat více individuálně, a to zejména proto, že tentokrát již stát vyhlašuje podpory v  oblasti kultury, sportu a v  oblasti nájmů. Domníváme se, že tato státní podpora pomůže minimálně v  první fázi, a město by v  některých případech mohlo navázat se svojí dotací,“ přiblížil primátor Martin Baxa.

Podle Davida Šloufa, radního pro oblast ekonomickou, bytovou a nakládání s  majetkem, dokázalo město Plzeň v  podstatě srovnat propady v hospodaření u městem zřizovaných příspěvkových organizací a městem zakládaných společností. Realizovalo také podporu do oblasti sportu. „Nadále budeme zejména zajišťovat podporu neziskového sektoru v  sociální oblasti. Zde cítíme největší nápor a považujeme za nezbytné v tomto pokračovat,“ uvedl David Šlouf.

Zdrojem financování aktuální „podzimní“ podpory jsou stále ještě volné finanční zdroje z původně alokovaných 250 milionů korun, jež městu Plzni zůstaly k dispozici jako nevyčerpané z „jarní“ podpory. „Předpokládáme, že na druhou vlnu budeme moci uvolnit několik desítek milionů korun,“ doplnil radní David Šlouf.

Zdroj: www.plzen.eu, ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *