Jan Řehula zve na triatlonový festival v Plzni

Série závodů Českého poháru v triatlonu se po letech vrací do Plzně. U Boleveckého Velkého rybníka se odehraje triatlonový festival, jenž chce zapojit všechny sportovce i nesportovce. Ve třech dnech od 10. do 12. června jsou postupně na programu závody pro školy, děti z dětských domovů, olympijský triatlon, terénní triatlon, štafetové závody i běh rodičů s dětmi.

Za celým projektem stojí organizace Triatlon Plzeň a bývalý špičkový triatlet a medailista z Olympijských her v Sydney Jan Řehula, který je v současnosti i reprezentačním trenérem. „Hlavním tahákem je bezesporu Mistrovství České republiky akademiků, které bude přímou kvalifikací na akademické MS v Nyonu. Tam se budou rozdávat i body do světového rankingu ITU,“ upozorňuje Řehula. V elitní kategorii závod přitáhne i velká jména jako například Jan Čelůstka, Přemysl Švarc, Jan Volár, František Linduška či novopečený mistr republiky v aquatlonu Jiří Kalus. Očekává se i mezinárodní účast a také široké startovní pole žen.

 

Už v pátek dopoledne se v aquatlonu utkají žáci základních a středních škol. Odpolední program bude patřit Tomáši Slavatovi a jeho seriálu pro dětské domovy Slavata Triatlon Tour podporované Nadací Albert. Pořadatelé myslí i na zábavu, večer všem zahraje na pláži Ostende známá hudební skupina Muerta Mente.

Sobotnímu programu budou dominovat závody Českého poháru všech kategorií od žákovských 8–11 let a 12–15 let, přes dorost a juniory až po dospělé kategorie elite a věkové kategorie age group. Pro age group je tento závod také vyhlášen jako Mistrovství ČR. Dorostenci se navíc při svém závodě poperou o kvalifikaci na atraktivní European Triathlon Youth Festival. Večerní program s vyhlášením výsledkům odkáže na nadcházející Olympijské hry v brazilském Rio de Janeiru, ponese se totiž v duchu plážového karnevalu a atmosféru dokreslí tanečnice samby ze skupiny Dance Art Studio.

Závěrečným dnem triatlonového festivalu bude neděle, kterou nastartují žáci v rámci krajského mistrovství. Později se vydají pro rodiče s dětmi na běh dlouhý 3 km. Největší výzvou pro rekreační sportovce pak bude terénní triatlon pro každého, který má délky tratí upraveny tak, aby je opravdu zvládl kdokoliv. Plavání bude dlouhé jen 300 metrů, na horských kolech se pojede mírných 10 km a závěrečný běh měří 3 km. Kdo by si ani tak netroufal zkombinovat tři disciplíny, může utvořit s přáteli nebo kolegy tříčlennou štafetu, kdy vždy jeden člen absolvuje jednu z disciplín terénního triatlonu. Na start štafetového závodu by se měl postavit i primátor města Plzně Martin Zrzavecký.

„Naším cílem je přivést k triatlonu nové závodníky, proto jsme se rozhodli uspořádat tento triatlonový festival. Závod bude nejen obrovskou zkouškou pro náš organizační tým, ale také pro všechny jeho účastníky,“ zve do Plzně ředitel závodu Jan Řehula.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *