Dvě stavby a jen jedna uzavírka? Že by se firmy v Plzni konečně začaly domlouvat?

VODÁRNA PLZEŇ a.s. se připojuje ke stavbě rekonstrukce tramvajové trati na Klatovské třídě a v křižovatce Klatovská x Dobrovského x V Bezovce vymění vodovodní potrubí z šedé litiny z roku 1980 za nové. Práce na opravě vodovodu si vyžádají dílčí dopravní omezení a vlastní objížďky pro tranzitní a osobní dopravu, které potrvají od 1. do 25. srpna 2023. Nejzásadnější opatření se dotknou tranzitní dopravy nad 7,5 tuny. Její řidiči staveništěm neprojedou a je pro ně stanovena objízdná trasa Sukovou, Folmavskou a Borskou ulicí (viz příloha).

Osobní doprava směrem z centra města ven bude v místě stavby svedena na tramvajový pás, protože silniční pás zablokuje montážní jáma.

Osobní doprava směrem do centra bude montážní jámu objíždět na druhé straně kolejí a bude odkloněna do ulice Dobrovského, Edvarda Beneše a zpět na Klatovskou třídu.

Křižovatku Dobrovského – Klatovská – V Bezovce nebude možné projet z důvodu výkopů zmíněných montážních jam.

“Pokud vše půjde dobře a vyjde úspěšně tlaková zkouška a rozbor odebraného vzorku vody, ukončíme práce do 25. srpna,” uvedla mluvčí Vodárny Dana Veselá. “Podobná situace, kdy využíváme rekonstrukce tramvajové trati pro práci na vodárenské infrastruktuře, je aktuálně v ulici Terezie Brzkové ve Skvrňanech, kde měníme potrubí ve dvou místech. Stejně tomu bylo vloni v ulici Koterovská, kdy jsme vyměnili potrubí na pěti místech,” dodala.

Zdroj: Vodárna Plzeň

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *