Do sbírky ke Dni válečných veteránů můžete ve Spáleném Poříčí přispět v okénku infocentra

“Dorazila zapečetěná kasička, vlčí máky, letáčky, pověření ke sbírce a její povolení Magistrátem hl. m. Prahy a první příspěvky už v krabičce chrastí. Prosím, zkuste i vy vydolovat v peněžence min. 30 Kč a přispět na dobrou věc,” stojí na Facebooku Infocentra ve Spáleném Poříčí. Město se připojilo k dalším místům v Česku, které vzdávají  hold a úctu statečným lidem, kteří na válečných frontách i v odboji bojovali za svobodu a demokracii. V dnešní době jsou právě oni silně ohrožení nemocí Covid-19.
Pomoci statečným lidem je možné prostřednictvím veřejné sbírky u příležitosti Dne válečných veteránů, kterou již šestým rokem pořádá nezisková organizace Post Bellum. Sbírka, jejímž tradičním symbolem je červený květ vlčího máku, se uskuteční až do 30. listopadu a její výtěžek bude věnován na sociální pomoc hrdinům 20. století. Samotný Den válečných veteránů připadá celosvětově na 11. listopadu.
Ve Spáleném Poříčí může každý přispět do sbírky v Informačním centru. To má sice nuceně zavřeno, ale výdejové okénko (nejblíž k faře) se dá lehce otevřít.

 

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *