Dobřany čeká víkend plný akcí

Dobřany na jižním Plzeňsku mají před sebou kulturou nabitý víkend. Bohaté dění začne vlastně už ve čtvrtek 17. září, kdy se zde zastaví Haydnovy hudební slavnosti. V kostele sv. Víta vystoupí The Bohemian Viol Gottfried Finger Ensemble Tourbillon. Pod klenbou kostela zazní skladby Gottfrieda Fingera a dalších autorů hrané na autentické nástroje: violy da gamba a varhanní pozitiv.  

O dva dny později, v sobotu 19. září, ožije okolí města populárními výšlapy, Dobřanskou padesátkou a Pohádkovým lesem a náměstí pátým Beerfestem. Turistická akce nabídne pěší trasy v délkách 3 a 7 až 40 kilometrů, dvaceti- až stokilometrovou trasu pro silniční kola a patnácti- až osmdesátikilometrovou trasu pro kola horská. Návštěvníci Beerfestu se zase mohou těšit na vystoupení Vizíru, Pošumavské dechovky, Kabát revival Plzeň, V3SKA a kdysi populárního Hrobaře určitě zahraje kapela Premiér. Připravena je i exhibice jógy v podání Petry Levorové a Dance Fitness se Šárkou Tomanovou. A především samozřejmě piva od dvou desítek pivovarů a zábavné pivní soutěže.

Na 22. září přichystalo kino Káčko Filmový klubíček Ondřeje Suchého, tedy besedu s projekcí neznámých krátkých filmů známých a oblíbených herců. Jedná se o vůbec první Filmový klubíček Ondřeje Suchého v celém Plzeňském kraji.    (tz)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *