Do Plzně se vracejí živě komentované projekce oblohy. Poprvé v nedělí 20. března

Do Plzně se po dvou desetiletích vracejí komentované projekce oblohy. Techmania Science Center nasazuje se začátkem jara do programu 3D Planetária program, který každý den ukáže aktuální postavení hvězd na nočním nebi.

„Komentované projekce doplní oblíbené Oblohy nad Plzní. Půjde o pořad interaktivní, kde se na přání diváků bude měnit nebe na kopuli nad jejich hlavami a edutainer bude komentovat a vysvětlovat aktuální postavení nebeských objektů,“ vysvětluje garant planetária Tomáš Meiser. Planetárium totiž bude v reálném čase počítat postavení Slunce, Měsíce, planet i hvězd. Návštěvníci uvidí, kde v daný den svítá a proč zrovna tam. Dozvědí se, jak se orientovat v přírodě s pomocí Slunce nebo s pomocí hvězd na noční obloze, podívají se na odvrácenou stranu Měsíce nebo se vydají k předpovězené deváté planetě sluneční soustavy.

Komentované projekce oblohy jsou v programu jediného českého 3D planetária vždy v kombinaci s hlavním filmem. Poprvé si je veřejnost bude moci užít v neděli 20. března.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *