Dráhy na Silvestra a na Nový rok ráno výrazně omezí spoje. Odpoledne je pak posílí

Železniční provoz na Silvestra a časně ráno na Nový rok bude slabší než v jiné sváteční dny, během dne se to však rychle změní a odpoledne už vyjedou desítky posilových vozů, které nabídnou několik stovek míst k sezení navíc. O Silvestrovské noci vyjedou i zvláštní vlaky na Novoroční mši v poutním chrámu na Hostíně.

Večerní provoz na Silvestra je o něco silnější a trvá déle, než je tomu o Štědrém večeru. Přesto by všichni cestující tento večer měli počítat s výrazným omezením dopravy. Na mnoha linkách je provoz ukončen již brzy zvečera a i na těch nejfrekventovanějších koridorových tratích v okolí aglomerací jedou poslední vlaky kolem desáté hodiny večer. Naopak na Nový rok po oslavách je třeba počítat s tím, že běžný sváteční provoz začne na mnoha tratích až kolem šesté až sedmé hodiny ráno. Výjimkou jsou jen frekventované linky ve velkých aglomeracích, kde vyjedou první vlaky o něco dřív. Cestujícím proto doporučujeme ověřit si jízdu svého vlaku u silvestrovské noci například v aplikaci Můj vlak nebo na webu Českých drah.

V letošním roce opět vyjedou o silvestrovské noci tradiční zvláštní vlaky pro poutníky na Novoroční bohoslužbu na Svatém Hostýně.
Na tradiční Novoroční mši v poutním chrámu na Svatém Hostýně bude vypraveno na Silvestra několik zvláštních vlaků Českých drah z různých míst Moravy. Zvláštní spoj vyjede například z Brna (odj. 20:25), z Olomouce (odj. 21:39) nebo také z Hodonína (odj. 20:12). Tyto vlaky přijedou do Bystřice pod Hostýnem na úpatí Svatého Hostýna mezi 22. a 23. hodinou. Od vlakového nádraží k poutní bazilice je zajištěna autobusová doprava.
Další zvláštní vlak vyjede i z Velké nad Veličkou (odj. 20:28). Tento vlak ale není přímý a je nutný přestup ve stanici Veselí nad Moravou.
Mimořádné vlaky se z Bystřice pod Hostýnem vracejí na Nový rok. Jejich odjezdy jsou po třetí hodině nad ránem a příjezdy do cílových zastávek okolo páté hodiny ranní.
Přesné jízdní řády těchto spojů naleznete na webu Českých drah nebo v aplikaci Můj vlak. Tam také cestující naleznou podrobnosti a přehled všech zastávek, ve kterých tyto mimořádné vlaky zastavují.

Návrat z vánočních prázdnin
V souvislosti s koncem vánočních prázdnin posílí České dráhy vybrané spoje. Posílení dopravy se týká spojů v neděli 1. ledna odpoledne. Posilují se např. spoje z Moravy do Prahy, ale i z dalších směrů v rámci Čech. Přesto dopravce doporučuje zajistit si včas rezervaci místa a neodkládat pořízení rezervace až těsně před cestou. Zároveň doporučuje všem cestujícím, kteří mohou naplánovat svou cestu mimo nedělení odpolední a večerní špičku, např. seniory, studenty a žáky, kteří se budou vracet na koleje a internáty, aby své cesty plánovali například až v pondělí 2. ledna, a to spoji v průběhu celého dne.

Zdroj: ČD, ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *