Popelčin hrad zve na dětské rodinné prohlídky. Ve Švihově je o ně obrovský zájem

Na hradě Švihov na Klatovsku prudce stoupá zájem o dětské rodinné prohlídky. Správa hradu je nyní připravuje na víkendy, v týdnu pak na písemné objednání předem.

Prázdninové prohlídky pro rodiny s dětmi – týká se rodičů, ale i babiček a dědečků – vzbudila hned na začátku prázdnin velkou pozornost veřejnosti. Hrad Švihov, známý především z pohádky Václava Vorlíčka Tři oříšky pro Popelku, se rozhodl s nově připravenými švihovskými hradními prohlídkami, vstřícnými vůči dětským návštěvníkům a jejich rodinným příslušníkům, pokračovat.

„Hledání pokladu a výklad upravený pro dětského návštěvníka i jeho dospělý doprovod, k tomu zajímavý pracovní list s úkoly. Takové jsou speciálně připravené prohlídky, za které děkujeme naší průvodkyni Elišce Potužníkové, studentce učitelství na Západočeské univerzitě,“ popisuje zajímavý nápad mluvčí hradu David Růžička.

Vstupenky na tyto prohlídky je možné zakoupit jednak v pokladně hradu, ale pro ty, kdo chtějí přijít přímo na čas a bez čekání, nabízí Švihov možnost zakoupení také přes internet prostřednictvím hradního webu – www.hradsvihov.cz/vstupenky.

Speciální rodinné prohlídky budou návštěvníkům k dispozici o víkendech od 18. – 19. 7. a 25. – 26. 7. 2020 vždy v 10.45, 12.15 a 14.15.V případě zájmu o dětskou rodinnou prohlídku během návštěvního týdne (mimo víkendy) je možné si ji vyžádat písemně na hradním e-mailu svihov@npu.cz alespoň den předem.

Zdroj: Státní hrad Švihov

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *