Děti z Tyršovy školy v Černicích si virem tradici vzít nedaly a opět pomáhaly

Od roku 2018 se vždy v adventu scházejí děti ze třídy Aničky (tak jí děti opravdu říkají) Skleničkové ze ZŠ a MŠ Tyršova v Plzni v kostele U Ježíška, aby pro své rodiče a blízké připravily koncert a bazárek ve prospěch projektu Díky dětem. „Na tuto akci se já i děti vždy moc těšíme,“ usmívá se paní učitelka.  „Program připravujeme dlouho dopředu. Máme plnou třídu šikovných muzikantů, vypravěčů, děti si celý koncert i uvádějí. K tomu vždy připravujeme  pro návštěvníky svícny, šperky, pečený čaj, betlémky, krmítka, drobné dárky, dokonce děti i napekly mufiny. Je toho hodně, co dokáží vymyslet, aby potěšily své blízké,“ říká s hrdostí.

Paní učitelka může být právem pyšná. Koncerty jsou krásné a zboží děti nemusí dlouho nabízet, je hned pryč. “I já mám pár výrobků doma, ale musela jsem si s jejich koupí opravdu pospíšit. Opravdu ráda nosím červený náhrdelník, který děti vyrobily, vždycky si na ně vzpomenu,“ říká ředitelka Nadace 700 let města Plzně, garanta sbírky Díky dětem. „Všechno začalo před Vánoci v roce 2018, kdy se děti o projektu dozvěděly. A to, považte, od kouzelného sluchátka! U nich je totiž všechno kouzelné,“ směje se Alena Kozáková.

„Na Vánoce 2020 to vypadalo moc smutně, ale řekli jsme si, že to přeci nevzdáme. Děti jsou v páté třídě a u nás v černické škole letos končí. Nedovedli jsme si představit Vánoce bez koncertu U Ježíška a pomoci Díky dětem. A tak jsme uskutečnili koncert pro rodiče online,” vysvětluje třídní učitelka 5. B Anna Skleničková. “Děti se statečně postavily před kamery, koncert jsme odvysílali a když si přišly v pololetí na zahradu pro vysvědčení, mohli rodiče přispět, i když bez bazárku, do kasičky. A podařilo se nám vybrat 2.460 korun,“ dodává Anna Skleničková.

Pro kasičku s penězi si do prázdné třídy přišla Alena Kozáková, ale nakonec si ji nepřevzala bez dětí.  Páťáci se připojily na klasickou distanční výuku a paní učitelka ředitelku Nadace odtajnila. “I s rouškou mě okamžitě poznaly, bylo to milé a opravdu dojemné a byla jsem moc ráda, že jsem je mohla vidět alespoň tak, jak je v této době zvykem, na obrazovce, i když bych je raději slyšela a viděla U Ježíška,“ říká Alena Kozáková.

Děti z letošní 5. B ZŠ a MŠ Tyršova v Plzni za dobu své spolupráce s projektem Díky dětem pomohly svým znevýhodněným kamarádům celkem částkou 14.717 korun.

Pomoci znevýhodněným dětem může každý. Komu projekt Díky dětem pomůže v letošním roce, najdou zájemci na stránkách www.dikydetem.cz.

Zdroj: Nadace 700 let města Plzně

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *