DEPO2015 zve na cestu Trabantem kolem světa s Danem Přibáněm

Žlutá dvojčata Egu a Babu přijíždějí do Plzně! Trabanty známé z filmových i televizních dokumentů mohou lidé obdivovat od 10. března v DEPO2015 na výstavě „Trabantem kolem světa“ spolu s dalšími stroji, suvenýry a fotografiemi cestovatele Dana Přibáně, a to denně až do 28. května.

Navzdory mnoha technickým, organizačním a přírodním komplikacím překonal tým Dana Přibáně na svých cestách Hedvábnou stezku, Afriku, Jižní Ameriku i Austrálii. Kromě dvou trabantů projeli některé z cest také polský „maluch“, Jawa, Čezeta 175, kazašský pionýr, kyrgyzská Yamaha, ale také dva blázniví cestovatelé na vozíku. Na výstavě bude možné živě zhlédnout všechna expediční vozidla a postupně zažít vše, co známá parta „nepřipravených kaskadérů“ od úvodní myšlenky až do dneška dokázala.

K vidění bude kromě trabantů, motorek, cestovatelských potřeb, bivaků a dalších rekvizit a vychytávek také nesmírně široký filmový a fotografický archiv. Zajímavostí jsou i drobnosti a „věci s příběhem“, jako například různé součástky, co po cestě z aut odpadly, smotek sítě s krabem a mušlemi uvízlými v autě, nebo pacička snězeného morčete. Výstavu navíc doprovází bohatý program přednášek a komentovaných prohlídek s Danem Přibáněm, projekce i programy pro školy.

“Snad na každé mojí přednášce se někdo ptá, jestli jsou naši trabanti někde k vidění, a já je musel vždycky zklamat. K tomu mám hrozně rád zážitková muzea a jednou bych chtěl mít expediční muzeum. Proto jsme připravili tuto živou výstavu,“ dodává k expozici Dan Přibáň. „V Plzni navíc funguje jeden z mála českých aktivních Trabantklubů, hromada součástek našich trabantů je přímo odsud. A prostor v DEPO2015 je pro výstavu skvělý, je to tu otevřené, hala autům sluší a provedou vás milí kustodi, kteří mě zastoupí, když tady zrovna nebudu provázet já sám,“ pochvaluje si Přibáň.

Kdo se touží setkat přímo s Danem Přibáněm osobně, dostane několik příležitostí. Ve čtvrtek 16. března v 17hodin provede známý cestovatel návštěvníky výstavou; od 19 hodin pak vybere pro publikum ty nejlepší fotografie, videa a zážitky z cest na přednášce. Další komentované prohlídky se konají 25. března (14 h, 16 h a 18 h) nebo 12. dubna (17 h). V úterý 9. května (19 h) se cestovatelská přednáška zaměří na cestu Afrikou. Speciální prohlídka bude pro návštěvníky připravená také 14. května v souvislosti se spanilou jízdou plzeňského Trabant klubu. O týden později pak filmové fanoušky potěší projekce dokumentů Trabantem až na konec světa a Trabantem do posledního dechu.

Výstava je zároveň poučná a poznávací, trochu trhlá a zábavná, ale každopádně nesmírně lidská a pozitivní. Klade si za hlavní cíl jediné –  najít v každém návštěvníkovi naději, že nikdy není pozdě. „Když chcete a máte pevnou vůli a víru, můžete dosáhnout ve svém životě čehokoliv,“ uzavírá dobrodruh Dan Přibáň.

 

Doprovodný program:

  1. března

17:00 / komentovaná prohlídka Dana Přibáně / 120,- Kč

19:00 / Cestovatelská přednáška Dana Přibáně / vstupné 170,- Kč

 

  1. března

14:00, 16:00 a 18:00 / komentovaná prohlídka Dana Přibáně / 120,- Kč

 

  1. dubna

17:00 / komentovaná prohlídka Dana Přibáně / 120,- Kč

19:00 / Cestovatelská přednáška Dana Přibáně / vstupné 170,- Kč

 

  1. května

19:00 / Cestovatelská přednáška Dana Přibáně / vstupné 170,- Kč

 

  1. května

11:00 / Spanilá jízda plzeňského Trabant klubu

komentované prohlídky s Danem Přibáněm, buřtguláš, pivo

 

  1. května

17:00 / projekce filmu Trabantem až na konec světa
19:00 / projekce filmu Trabantem do posledního dechu

28. května

17:00 / komentovaná prohlídka výstavy s Danem Přibáněm
19:00 / superpřednáška Dana Přibáně: The Best of z trabantích výprav

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *