Děkujeme sestrám. K jejich mezinárodnímu dni jim popřála v Plzni i řada hostů

Mezinárodní den sester, 12. květen,  je hlavně v nemocnicích vnímán jako den v roce, který je o sestrách a pro sestry. Letošního poděkování sestrám FN Plzeň se zúčastnila i řada  hostů.

Hejtmanka Plzeňského kraje Ilona Mauritzová společně s primátorem města Plzně Martinem Baxou a ředitelem FN Plzeň Václavem Šimánkem poděkovali sestrám za jejich obrovské úsilí vynaložené v pandemickém období. Setkání se uskutečnilo na 2. interní klinice, ale slova díků budou mířit i nadále na všechna oddělení a kliniky. Ředitel Václav Šimánek uvedl: „V pandemickém období byla nejdůležitější spolupráce a jistota, že se můžeme navzájem na sebe spolehnout. Nejen kolegiální jistota, i opora fakultní nemocnice ve vedení města Plzně a Plzeňského kraje napomáhala k vědomí, že obrovský nápor hospitalizovaných pacientů zvládneme společně. Dostali jsme školu života a pevně věřím, že nás mnohé posílila. Sestry jsou hrdinky této pandemie.“

Jednou z akcí, kterou pro své sestry uspořádala FN Plzeň, byl projekt Srdce pro sestry. Jeho cílem bylo nasbírat srdce pro 1 600 všeobecných sester a porodních asistentek plzeňské fakultní nemocnice. Obrovský zájem předčil očekávání všech. Desítky firem, úřadů a škol a stovky jednotlivců, rodin a skupin přátel doručili do nemocnice téměř 5 000 srdcí.

“Poděkování patří nejen sestrám, ale všem, kteří na ně myslí a sebemenším slovem či skutkem vyjádří dík,” konstatuje mluvčí plzeňské FN Gabriela Levorová.

Zdroj: FN Plzeň

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *