Samoživitelé z Plánska mohou přijít do Šatníku. Iniciativa Holky holkám jim podává pomocnou ruku

Jednou z nejohroženějších skupin dnešní doby jsou rodiče – samoživitelé. Podzimní průzkum projektu Vaševýživné.cz ukázal, že se situace okolo pandemie dotkla nějakým způsobem 80 procent z nich. Právě pro ně vznikají po celé republice Šatníky. Na západě Čech za touto aktivitou stojí iniciativa plzeňských ženských osobností Holky holkám. O víkendu 8. a 9. května přiváží Šatník do Plané, kde spolupracují s místní iniciativou Maminky z Plané – maminkám a s Hadrotékou Blanky Borůvkové.

Šatník v Plané bude v Kiněnekině otevřen v sobotu 8. a 9. května od 12 do 20 hodin a v neděli od 10 do 13 hodin a bude probíhat za dodržení aktuálně platných hygienických nařízení.

„Přijít mohou všechny maminky nebo tatínkové, kteří jsou sami s dětmi a bojují s každou korunou, trápí je, že jejich děti nemají co na sebe a že i jejich šatník je prázdný,“ říká vůdčí osobnost iniciativy Holky holkám Markéta Čekanová. Z oblečení, které se sešlo ve sbírce, si budou moci rodiče – samoživitelé vybírat zcela zdarma. „Stačí se jen prokázat potvrzením o hmotné nouzi, rozsudkem přidělujícím děti do výhradní péče nebo jiným dokumentem osvědčujícím, že jsou v tíživé situaci. A rozhodně by si měli vzít také velkou tašku, aby si mohli nabrat co nejvíc krásných kousků,“ dodává Markéta Čekanová a vyzývá, aby se v těch nejlepších nakonec rodiče i děti nafotili a fotky poslali na facebook @holkyholkamplzen.

Holky holkám je iniciativa plzeňských ženských osobností, která od roku 2016 pomáhá domovům pro matky s dětmi v tísni. Vedle ředitelky plzeňské pobočky Paměti národa Markéty Čekanové se v ní angažuje například ředitelka Nadace 700 let města Plzně Alena Kozáková, ředitelka filmového festivalu Juniorfest Judita Soukupová, tisková mluvčí Studijní a vědecké knihovny Martina Košanová, spisovatelky Daniela Kovářová a Jitka Prokšová, básnířka Tamara Kopřivová, bývalá ředitelka Plzeňského deníku Helena Mikešová, muzikantka Ilon Leichtová a řada dalších.

Šatníky jsou neformální síť humanitární pomoci rodičům – samoživitelům, inspirované stejnojmennou aktivitou novinářky Nory Fridrichové v Praze. Fungují pod jednotným brandem a pomáhají například v Kladně, v Kroměříži a řadě dalších měst.

Zdroj: Holky holkám, foto z minulých Šatníků

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *