Cyklisté musí počítat s uzávěrkou stezky podél kasáren na Slovanech. Máme mapku

Stezka pro pěší a cyklisty při Nepomucké u kasáren na Slovanech dostane nový asfaltový povrch. Oprava začne začne v pondělí 22. dubna 2024. Po dobu stavby budou chodci převedeni na druhý chodník, cyklisté použijí objízdnou trasu. Stavba za 3,3 milionu korun by měla být hotová na konci května. Pokračují také práce na opravě povrchu stezky pro pěší a cyklisty při Plaské ulici, práce za 3,7 milionu korun mají skončit také do konce května.

Připravované opravě povrchu předcházelo položení nových trakčních kabelů v prostoru mezi stezkou a silnicí. Teprve poté je možné začít s výměnou starého asfaltového povrchu zvlněného kořeny okolních stromů za nový. Obnoveno bude téměř 700 metrů stezky v původní šíři 3 až 4 metry. V zeleném pásu mezi opravenou stezkou a silnicí bude vysázeno 17 okrasných listnatých stromů. Ty poskytnou uživatelům stezky v létě příjemný stín.

Během stavby bude celý úsek původního chodníku od křížení Nepomucké s Jasmínovou ulicí až po parkoviště před areálem Auto CB pro pěší a cyklisty uzavřen. Cyklisté tak budou navedeni na objízdnou trasu už v křížení ulice Nepomucké s ulicí K Dráze. Cykloobjížďka je vedena ulicemi U Stezky, Zelenohorská a Za Vodárnou na cyklostezku na druhé straně Nepomucké. Chodci použijí chodník na druhé straně Nepomucké. Stavební práce mají být dokončeny na konci května, poté bude úsek opět průjezdný.

„Tento úsek využívají jak rekreační, tak dopravní cyklisté, jeho povrch ale patřil k nejhorším v Plzni. Věříme, že tady s novou výstavbou bytů v areálu bývalých kasáren Slovany provoz cyklistů i pěších zhoustne,” řekla plzeňská cyklokoordinátorka Radka Žáková.

Zdroj: www.plzen.eu, foto Radka Žáková

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *