Slavnostní zahájení adventu si v Plzni vyžádá dopravní omezení v centru města

První adventní neděle 27. listopadu patří v Plzni slavnostnímu rozsvícení vánočního stromu na náměstí Republiky. Připraven je dvouhodinový kulturní program. Akce, při níž se očekává několikatisícová návštěvnost, si vyžádá dopravní omezení v centru města.

Parkování bude na náměstí Republiky a v přilehlých ulicích omezeno už od půlnoci ze soboty 26. na neděli 27. listopadu. Vjezd pro auta i vozy MHD pak bude na náměstí Republiky a v jeho okolí omezen v neděli 27. listopadu od 15 hodin. .

Kulturní program na náměstí Republiky začne v 16 hodin. Vystoupí pěvecký sbor 16. ZŠ a MŠ Plzeň, členové muzikálového souboru Divadla J. K. Tyla, pěvecký sbor Javořičky a Plzeňský dětský sbor. Slavnostní rozsvícení je naplánováno na 18. hodinu, před ním se svátečního slova ujmou primátor města Plzně Roman Zarzycký a biskup plzeňský Tomáš Holub. Poté, kdy se strom rozzáří, vystoupí se svým vánočním programem zpěvačka Kamila Nývltová.

Letošní vánoční strom, který vévodí náměstí Republiky, darovali městu Plzni manželé Kolečkovi z Třemošné. Jedle ojíněná je vysoká cca 14 metrů a ozdobena podobně jako loni, kdy Plzeň na základě výsledků ankety mezi obyvateli města obnovila zdobení stromu i ulic. Vánoční strom zdobí 3,5 kilometru dlouhé blikající řetězy, tenké tyčky vyvolávající dojem padajícího sněhu a svítící hvězdy.

I vánoční světelnou výzdobu ulic město postupně vyměňuje za úspornější. Aktuálně je již 95 procent světelných prvků v provedení LED, které šetří elektrickou energii. Světelné prvky se většinou instalují na stožáry veřejného osvětlení a elektrické trakce, a to svisle z boku nebo připevněné na vodorovném laně. Tak jsou nazdobeny především pěší zóny v centru města.

Od 23. listopadu se na náměstí Republiky konají adventní trhy s odpoledním kulturním a společenským programem. Trvají do 23. prosince.

Dopravní a bezpečnostní opatření v neděli 27. listopadu:

Od 15 do 19 hodin bude uzavřen na náměstí Republiky provoz pro veškerou dopravu, vč. autobusových linek MHD, na náměstí Republiky budou jezdit pouze tramvaje 1 a 2. Autobusy MHD budou odkloněny přes sady Pětatřicátníků, zastávka O. Beníškové nebude obsluhována.

Provoz bude obnoven dle aktuální situace po odchodu hlavní vlny diváků.

 

Od 15 do 19 hodin bude uzavírka těchto ulic:

Dřevěná – od křižovatky s ulicí Pražská k náměstí Republiky

Pražská – od křižovatky s ulicí Perlová k náměstí Republiky

Dominikánská – od křižovatky s ulicí Veleslavínova k náměstí Republiky

Prešovská – od křižovatky s ulicí Sedláčkova k náměstí Republiky

Bedřicha Smetany – od křižovatky s ulicí Bezručova k náměstí Republiky

Františkánská – od Kopeckého sadů k náměstí Republiky (zákaz vjezdu na náměstí Republiky + výjezd z Bezručovy ulice bude možný pouze doprava)

Kopeckého sady – v úseku od Anglického nábřeží ke křižovatce s ulicí Františkánská

 

Zákaz parkování bude v neděli 27. listopadu od 00 do 20 hodin v těchto ulicích:

Dřevěná – úsek Pražská – náměstí Republiky

Pražská – úsek Perlová – náměstí Republiky

Dominikánská – úsek Veleslavínova – náměstí Republiky

Prešovská – úsek Sedláčkova – náměstí Republiky

náměstí Republiky   úsek Solní – Prešovská – obě strany

                                   úsek Bedřicha Smetany – Františkánská – levá strana

                                   úsek Zbrojnická – Pražská – pravá strana

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *