V Sokolovské na Lochotíně je nově park se sportovní sestavou i skluzavkou pro děti

První etapa revitalizace Sokolovské ulice na největším plzeňském sídlišti je dokončena. Prostor vnitrobloku Sokolovská 106 – 130 je upraven na park se stromy, keři, odpočívadly a zálivy s lavičkami, ale i se sportovní sestavou. V rámci provedené regenerace se průšlapy změnily na zpevněné cesty a pro děti je ve vnitrobloku i nová skluzavka ve svahu.

„Velká část prvního obvodu je tvořena panelovou zástavbou ze 70. a 80. let minulého století čemuž odpovídá i podoba místního veřejného prostranství. Je tedy třeba investovat do revitalizace vnitrobloků tak, aby se staly příjemným místem pro trávení volného času, kterým se, pevně věřím, vnitroblok Sokolovská opravdu stal,“ uvedla starostka Helena Řežábová. Regenerace prostoru spočívala v provedení cestní sítě, vybudování zpevněných odpočinkových ploch doplněných mobiliářem (lavičky, betonové sedáky), instalaci workoutové sestavy a svahové skluzavky a v doplnění částečného oplocení stávajícího dětského hřiště. Nemalou část této regenerace tvoří sadové úpravy obnášející výsadbu 45 ks stromů, množství keřů a trvalek.

Po dobu následujících tří let bude zhotovitel provádět prostřednictvím odborné zahradnické firmy povýsadbovou péči, která obnáší zejména ošetřování vysazených dřevin, výchovné řezy stromů, pletí záhonů či zálivky rostlin.

V druhé etapě revitalizace, která je vázána na dožití stávajících herních prvků, dojde k jejich nahrazení novými a současně tam budou provedeny terénní úpravy.

Zdroj: ÚMO Plzeň 1

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *