Bára Basiková natočila novou vánoční píseň v Mariánské Týnici na severním Plzeňsku

Andělé v mých vlasech, tak zní název nové písně s vánoční tematikou, kterou právě v tento adventní čas vypustila do světa zpěvačka Bára Basiková. Klip k nové písni vznikal v listopadu na severním Plzeňsku v prostorách bývalého kláštera a současného muzea Mariánská Týnice a kromě Basikové v něm účinkuje například populární plzeňský dětský sbor Andílci nebo Cimbálová muzika Milana Broučka.

„Natáčení v Mariánské Týnici bylo báječné, měla jsem z něj krásný pocit. Spolupráce s Andílky je vždy velmi profesionální. Samotná píseň je krásná a videoklip tento dojem ještě umocní,“ nešetří chválou zpěvačka, která má z nové vánoční písně radost ještě z jiného důvodu. „Já jsem nikdy žádnou vánoční skladbu nedělala a vlastně ani nemám žádné vánoční album, tak je dost možné, že Andělé v mých vlasech jsou předzvěstí další spolupráce s Andílky,“ dodává Basiková.

https://www.youtube.com/watch?v=2G6w8PgGnS8

„Chtěla jsem sbor motivovat vzhledem k dlouhé covidové pauze, kdy jsme nemohli vystupovat,“ vypráví o vzniku písně sbormistryně Andílků Jana Marie Kateřina Korbelová. „Tato píseň má v posluchačích naladit ducha Vánoc, avšak nese v sobě ještě další poselství – i přestože občas ztratíme světlo na cestě, tak je vždycky někdo, kdo nám ho ukáže,“ vysvětluje Korbelová.

O text písně se postarala spisovatelka Ladislava Horová, hudbu složila herečka Pavla Zeman-Bečková se svým manželem Petrem Zemanem, který je podepsán například pod hudbou k pražským inscenacím Meda nebo Werich uváděným na Kampě. Videoklip s kamerou a střihem Pavla Měřínského a v režii Jiřího Bláhy je možné vidět na oficiálním youtubovém kanálu Báry Basikové.

Pěvecký sbor Andílci byl založen v roce 2009. Sbor založila a dodnes vede Jana Marie Kateřina Korbelová, DiS. Ve sboru zpívá cca 60 dětí od 4 do 19 let. Andílci mají za sebou celou řadu koncertů jak samostatných, tak koncertů, kde spolupracovali např. se skupinou Čechomor, Lucií Bílou, Bárou Basikovou, Evou Urbanovou, Markem Ztraceným, Tomášem Klusem, Leonou Machálkovou, Celeste Buckingham, Václavem Noidem Bártou či Jaroslavem Svěceným. Podporovali svým zpěvem plzeňské hokejisty při play off zápasech a také fotbalisty FC Viktorie Plzeň při důležitých utkáních. Zpívají česky, ale nebojí se nazkoušet písně ve finštině, latině, italštině i angličtině.

Foto: Pavel Šesták

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *