Až do roku 2036 budou na trati Klatovy-Plzeň-Kařez jezdit vlaky Českých drah

V  letech 2021 – 2036 budou provozovatelem železniční dopravy na lince P2 (Beroun – Kařez – Rokycany – Plzeň – Klatovy) České dráhy. Dnes o tom rozhodli radní Plzeňského kraje.

Výběr dopravce byl proveden v rámci veřejné zakázky prostřednictvím elektronické aukce. České dráhy nabídly cenu  242,61 Kč bez DPH za 1 vlkm (vlakokilometr). Výchozí jednotková cena pro léta 2021/2022 je 219,50/vlkm, postupně by se zvyšovala až na již zmíněných 242,61 Kč. Ročně objednané spoje na uvedené trati ujedou 965 000 kilometrů.

Cestující, kteří využívají spojení osobními vlaky mezi městy Beroun – Plzeň – Přeštice – Klatovy se od prosince roku 2021 mohou těšit na nové elektrické částečně nízkopodlažní jednotky v barvách Plzeňského kraje, jejichž standardní výbavou jsou: zásuvky, USB porty, wi-fi, pohodlná látková sedadla s područkami a opěrkami, informační systém či schránky na informační materiály. To bylo jednou z podmínek výběrového řízení.

Do výběrového řízení se kromě Českých drah přihlásila i společnost Radima Jančury. Ta však byla vyřazena, protože nesplnila podmínky zadávacího řízení. (tz)

Ilustrační foto – Z Klatov až na hranici Plzeňského a Středočeského kraje (ta je mezi Kařezem a Berounem) budou až do roku 2036 jezdit vlaky Českých drah.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *