Proč se ocitlo Rokycansko na jižní polokouli? Vysvětlí to rychlokurz geologie pro milovníky regionu

Rychlokurz geologie pro milovníky Rokycanska, který nabídne tři přednášky o geologické a paleontologické historii Rokycanska a okolních oblastí, nabídne Muzeum Dr. Bohuslava Horáka v Rokycanech.

Skladba přednášek byla inspirována geologicko-paleontologickými vycházkami do okolí Rokycan, kterých se v minulých letech účastnily desítky zájemců. Na nich byl velmi omezený prostor vyložit geologické procesy formující náš region a podat komplexnější informaci o zkamenělinách, které Rokycansko proslavily. V novém cyklu získáte ucelenější obraz o geologické a paleontologické historii regionu. Hlavním cílem přednášek je dovysvětlit, na co nebyl během procházek čas, a zároveň poskytnout inspiraci a návod, jak se dívat na jindy nezajímavé kameny.

Proč se ocitlo Rokycansko na jižní polokouli aneb stručný dějepis Země

První přednáška bude obecná. Ukáže, proč se pohybují kontinenty, proč umírají oceány a jak vypadala Země v dávných geologických dobách. “Budeme sledovat dlouhou cestu našeho regionu z hloubi jižní polokoule a vysvětlíme, proč byl někdy na mořském dně a někdy vysoko v horách. Také si ukážeme, kdy tady bylo horko a kdy naopak velká zima,” slibují pořadatelé. Přednáší doc. RNDr. Petr Kraft, Csc.

První přednáška je na programu ve čtvrtek 9. února od 17 hodin v Centru paleobiodiverzity v Rokycanech, ul. Mládežníků 228 (bývalá zemědělská škola).

Zdroj: Západočeské muzeum v Plzni

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *