Americká zpěvačka Deborah Carter složí hold Elle Fitzgeraldové. Zbývá už jen pár posledních lístků

Už jen pár lístků zbývá na galakoncert letošního ročníku Jazzu bez hranic. Na něm 21. října složí americká zpěvačka Deborah Carter hold Elle Fitzgeraldové. Spolu s ní vystoupí německý vokalista Norbert Gottschalk a East West European Big Band.

Deborah Carter je jednou z nejlépe swingujících jazzových zpěvaček na světě. Zpívala publiku po celém světě jak s vlastní kapelou, tak jako sólistka slavných orchestrů, jako je The Metropole Orchestra, TheSedaviLatin Jazz Big Band nebo The Frankfurt RadioSymphonyOrchestra and Big Band a další. Norbert Gottschalk je jedním z deseti nejlepších světových scatmanů, tedy zpěváků, kteří ovládají specifický improvizovaný jazzový zpěv. Ale uznání dosáhl i jako trumpetista nebo kytarista. East West European Big Band je orchestr složený ze špičkových muzikantů z celé Evropy a je součástí prestižní Glen Buschmann Jazz Akademie v Dortmundu. Jeho dirigentem je UwePlath.

Galakoncert pořádá spolek Jazz bez hranic ve spolupráci s Divadlem J. K. Tyla a koná se od 19 hodin ve Velkém divadle v Plzni.

Galakoncertem Ella & More sice letošní nabídka Jazzu bez hranic vrcholí, ale rozhodně nekončí. V témže termínu,  20. a 21. října, proběhne flétnová jazzová dílna pod vedením Jaroslava Šolce, kytarová dílna Helmuta Nieberleho a bigbandová dílna Milana Svobody. V sobotu 21. října odpoledne pak v Domě hudby proběhnou veřejné koncerty účastníků dílen.

V listopadu potěší Jazz bez hranic milovníky jazzu mimo Plzeň. V pátek 10. listopadu se v Rokycanech koná koncert Big bandu ZUŠ Rokycany, Hrádeckého big bandu a orchestru Tremolo ZUŠ Třemošná.

 Velkou dávku jazzu si nechal Jazz bez hranic na závěr roku. V sobotu 2. prosince zahraje v Městě Touškově skupina JeepersCreepersa o týden později tu Hlasopletsvede tradiční souboj s jinou a cappella skupinou, s pražským Totál Vokálem. I tentokrát Jukebox moderuje Antonín Procházka. Čtrnáctého prosince se na jazzový koncert může těšit publikum v Domažlicích. Soňa Hanzlíčková Borková tu v doprovodu kvartetu Ivana Audese zazpívá vánoční repertoár v jazzovém hávu. Letošní program pak uzavře 20. prosince swingová tančírna. V Buena Vista Clubu v Plzni vystoupí zpěvačka a swingová tanečniceKateřina Steinerová za doprovodu svých Swing Boys.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *