SOUTĚŽ: Výstava Minerál na Slovanech je už zítra. Vstupenky na ni vyhrávají…

Už zítra se v Kulturním domě Jas v Jablonského ulici na Slovanech opět uskuteční výstava drahých kamenů, šperků, fosilií, zkamenělin, dřevořezeb, kaktusů, sukulentů a exotických rostlin. Pro všechny sběratele i milovníky nerostů, šperků a přírodnin je otevřena v sobotu od 9 do 17 hodin.

“Jsme rádi, že se zase všichni uvidíme, vystavovatelé i návštěvníci,” říká organizátorka výstavy Minerál Jitka Skružná. “Přijedou stálí vystavovatelé, ale i řada nových, a to nás moc těší,” dodává.

Mezi vystavovateli budou například Alexandra Valinová z Plzně, která vyrábí neuvěřitelně krásné autorské výrobky. Specializuje se především na cínované andělské šperky s minerály. Václav Novotný z Českého Krumlova, který se zabývá převážně jihočeskými Vltavíny. Prodává a vystavuje jak hotové šperky, tak polotovary i samostatné Vltavíny. Ludmila Benešová z Ostravy-Poruby, ta se zase specializuje na autorské měděné šperky s minerály a drahými kameny. Markéta Plachá z Holýšova našla zalíbení v úžasných zahradních, balkónových i bytových dekoracích různých velikostí. Nádherně kombinuje přírodniny se sukulenty. Martin Fanta z Mnichova Hradiště se zabývá převážně prodejem kabošonů a šperků z kabošonů ve stříbře. Se svými výrobky  přijedou také Věra Slaninová, Klára Moulisová, Elen Chojnová a další.

V prvním poschodí kulturního domu si přijdou na své milovníci šperků z různých materiálů, ale také děti. Bude tam pro ně připravena dílnička s Enkaustikou.

K dispozici bude i tombola a při vstupu získá každý návštěvník kamínek zdarma.

Po dvou vstupenkách na výstavu Minerál do KD Jas získává deset našich čtenářů, kteří správně odpověděli na otázky: Kolikrát do roka se výstava koná a kolikátý je letos její ročník? Správná odpověď byla: Dvakrát ročně a letos je 38. ročník. Prvních pět navíc získává věcné ceny.

Z těch, kteří správně odpověděli, jsme vylosovali: Markétu Jančovou, Alenu Mišurovou, Jitku Hejlovou, Michala Halušku, Natálii Kejzlarovou, Zuzanu Markovou, Davida Adama, Kateřinu Pancovou, Petru Horovou a Sabinu Hrdličkovou.

Ceny do soutěže věnují Jitka Skružná, Alexandra Valinová, Ludmilu Benešová, Aranka Mühlbauerová, Jana Vůchova, Marie Daňková a Jasmar.cz.

 

Návštěvníci výstavy musí splnit předepsané protiepidemické opatření a mít:
1. potvrzení o prodělaném Covidu nebo
2. očkování – alespoň – minimálně 20 dní po 1. dávce nebo
3. nějaký oficiální test, nebo potvrzení ze zaměstnání ne starší 72 hod.

Soutěž připravil Ladislav Šíf

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *