Zvědavý tučňák si udělá výlet k severnímu pólu a potká zručného ledního medvěda. Techmania zve na premiéru filmu pro nejmenší

Znáte tu hádanku, jak se tučňáci brání útokům ledních medvědů? Přeci nijak: tučňáci žijí na jižní polokouli, lední medvědi na severní. Jenže ve filmu Polaris je tomu jinak. Jeden zvědavý tučňák si tu udělá výlet k severnímu pólu a tam potká zručného ledního medvěda.

Polaris je první letošní filmovou novinkou, kterou uvede jediné 3D planetárium v České republice, planetárium plzeňského Techmania Science Center. Premiéra se uskuteční ve čtvrtek 28. ledna v 9:30 hodin. Ve spolupráci se Zoologickou a botanickou zahradou tu na děti navíc budou čekat dva skuteční vycpaní tučňáci.

Animovaný 3D film je určen dětem od čtyř let a jeho hlavním hrdinům propůjčili svůj hlas Richard Genzer a Michal Suchánek. Diváci se spolu s nimi vydají pátrat po tom, proč je za severním i jižním polárním kruhem půl roku den a půl roku noc.

Techmania uvádí Polaris v den 196. výročí objevení Antarktidy. Objevení tohoto kontinentu je připisováno důstojníkovi ruského carského námořnictva Fabianu Gottliebovi von Bellingshausen, a to s datem 28. ledna 1820.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *