Zatím neregulérní lyžařské trasy, ale v Brdech už lze některé cesty běžkařům doporučit

Běžkaři v Brdech, zdroj: Město PříbramBlíží se zima a s ní, stejně jako vloni, vyvstává otázka běžkařů: „Jaké cesty v Brdech pro nás zůstanou ve sjízdném stavu?“ Město Příbram předložilo Vojenským lesům a statkům, s. p., divize Hořovice (VLS), zkušební návrh tras pro letošní sezónu. Po několika jednáních a připomínkovém řízení i s dotčenými obcemi došlo ke společné dohodě. Podrobně o tom píše informační portál Poznejbrdy.cz

Výsledkem jednání pro letošní zimní sezónu je zkušební návrh cest, které nebudou ošetřeny zimní údržbou. Návrh upravuje více než 75 km cest. Na mapě si každý milovník zimních stop může najít trasy, které nebudou ošetřeny vůbec, také ty, které budou pouze pluhovány, ale také komunikace, které budou ošetřeny, a to včetně posypu.

Mapa pro zimu 2017/18 neupravovaných tras vhodných pro běžkaře, zdroj: Město PříbramMapa pro zimu 2017/18 neupravovaných tras vhodných pro běžkaře, zdroj: Město Příbram

Díky této dohodě s VLS tak milovníci bílé stopy budou moci využít v Brdech cesty, na kterých se pravidelně drží nejhlubší sněhová pokrývka po nejdelší období roku, např. na hlavním hřebeni Brd. Vzniká tak základní síť cest, které lze lyžařům doporučit k využití v letošní zimní sezóně. „Je ale třeba předem upozornit, že se prozatím nejedná o regulérní lyžařské trasy a jejich využívání lyžaři bude samozřejmě na jejich vlastní nebezpečí,“ upozornil Jindřich Vařeka z příbramské radnices tím, že za současného stavu věci nebylo možné udělat více.„Tato dohoda dá běžkařům jistoty, že úsilí spojené s vyšlapáváním běžkařských stop nepřijde nazmar,“ vysvětlil dále starosta Vařeka s důrazem na to, že se jedná o mimořádné opatření pouze pro tuto zimní sezónu a že neřeší jejich definitivní značení v terénu. „Vojenské lesy a statky nás proto vyzvaly, abychom předložili konkrétní návrh trvale značených běžkařských tras. V tuto chvíli připravujeme dokumentaci,“ doplnil.

Je třeba však upozornit na nové Opatření obecné povahy ministerstva obrany ze dne 9. 10. 2017 o zřízení bezpečnostních pásem se zákazem vstupu v bývalém vojenském výcvikovém prostoru s důrazem na to, že je prioritní dodržovat opatření uvedená v tomto nařízení a také respektovat aktuální značení v terénu bez ohledu na návrh tras pro letošní sezónu.text: Město Příbram – Pavlína Svobodová (tisková zpráva)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *