Vyzkoušíte si slaňování na náměstí Republiky? Lezecká stěna láká na SPORTMANII

Slaňování osm metrů vysoké mobilní lezecké stěny na náměstí Republiky, která láká kolemjdoucí na srpnovou SPORTMANII, si ve čtvrtek 20. července vyzkoušel i plzeňský primátor Martin Zrzavecký a po něm jeho náměstek Pavel Kotas. Náměstkyně primátora Eva Herinková zvolila naopak lezení po stěně nahoru a radní Petr Chvojka ověřil svoji rovnováhu na slack-line. Promo show s názvem Zamiř výš – vylez až na vrchol upozorňuje na projekt Letní SPORTMANIE Plzeň 2017, která se uskuteční od 18. do 27. srpna  v prostoru amfiteátru a parku za OC Plzeň Plaza.       

 „Před rokem jsme zde zahajovali sportovní projekt Olympijský park 2016, který, ač jsme z toho měli zpočátku obavy, se nakonec ukázal jako jeden z nejlepších v České republice. Věřím, že i letní SPORTMANIE bude stejně úspěšným projektem, který přiláká dospělé i děti, obyvatele i návštěvníky Plzně ke sportování,“ uvedl primátor.

Na náměstí Republiky si mohou lidé každý den jako ochutnávku SPORTMANIE vyzkoušet až do 16. srpna lezení i slaňování na lezecké stěně, chůzi po slack-line, zdolávání různých překážek a další atrakce. Atrakce jsou k dispozici od 12 do 19 hodin.

Navíc bude od středy 26. července každý podvečer v 18h odsud startovat skupinový běh pod názvem Rozběháme Plzeň, do nějž se bude moci zapojit každý bez ohledu na věk a výkonnost. Podmínkou účasti je zakoupení běžeckého trička SPORTMANIE v hodnotě 100 korun, v němž závodníci poběží trasu vedenou centrem Plzně. Výtěžek z prodeje triček bude věnován Fakultní nemocnici Plzeň oddělení dětské onkologie. Projekt vyvrcholí ve středu 16. srpna, kdy vyběhne z náměstí Republiky štafeta v čele s olympijským medailistou Janem Řehulou do Sportovního parku v Pardubicích.

Letní SPORTMANIE Plzeň 2017 nabídne ve spolupráci s místními sportovními kluby v parku za řekou více než 55 sportovních aktivit. Návštěvníci si vyzkouší nejen jednotlivé sportovní disciplíny, ale připraveny jsou i výzvy v podobě tří závodů. Už nyní je možné se registrovat na Predator Run, jenž se uskuteční první otevírací den sportovní části, tedy v sobotu 19. srpna. Stejně tak je již otevřena registrace na Predator Challenge a Predator Junior. Registrace je možná na www.sport.plzen.eu. Od neděle 20. srpna si denně mohou děti ve věku od 4 do 15 let zkusit překážkovou trasu zcela zdarma, registrace bude probíhat až na místě.

Slavnostní zahájení projektu Letní SPORTMANIE Plzeň 2017 se uskuteční v pátek 18. srpna v 19 hodin. Program bude postaven na ukázkách adrenalinových aktivit, návštěvníky čeká sportovněji zaměřená show zakončená koncertem populární hudební skupiny. Součástí desetidenního programu budou také besedy se známými sportovci, přednášky a autogramiády. Nedílnou součástí akce se stanou, stejně jako v loňském roce, hojně navštěvovaná ranní cvičení pro veřejnost.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *