Vyběhali 24 tisíc na polohovací postel. Dali svému pohybu smysl a běželi za ty, co nemohou

Na Božkovském ostrově v Plzni se běželo pro Domovinku. Na startovní čáru charitativního běhu se postavilo přes stovku běžců, aby v motivačním heslu – dej svému pohybu smysl a poběž za ty, co nemohou – běželi pro potřeby seniorů. Společně vyběhali 24 tisíc na polohovací postel.

“Potřebujeme dvě polohovací postele, na ty se sice startovným tolik nevybralo, ale na jednu a no, a to mám velkou radost a všem účastníkům děkuji. Potěšilo mě, že běžely i děti, počasí se nám vydařilo, akci moderoval skvělý Stanislav Jurík a mnoho dalších lidí se zapojilo, moc moc děkuji,” vzkazuje ředitelka Domovinky Bohumila Hajšmanová.

Z Hradce u Stodu přijel Miloslav Žák: “Byla to velmi příjemná akce s přátelskou atmosférou. Běhám rád a pokud tím mohu přispět na dobrou věc, tak mám z toho dvakrát lepší pocit. Charitu v rámci možnosti podporuji, protože člověk nikdy neví, kdy sám bude potřebovat pomoc ostatních. Doba je zvláštní a lidskost se vytrácí. Tento trend se mi osobně nelíbí, tak se snažím i maličkostí něco změnit,” uvedl Miloslav Žák s dodatkem, že hned jak událost viděl na sociálních sítích, věděl, že se k akci připojí.

Text i foto Martina Sihelská

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *