Mikuláš s čertem přijdou do plzeňské zoo už v sobotu! A pak jdou medvědi spát

Pro první mikulášskou nadílku si přijďte do Zoologické a botanické zahrady města Plzně již v sobotu Dostane ji každé dítě! Velké čertovské odpoledne s mikulášskou nadílkou se koná na statku Lüftnerka v sobotu 3. prosince od 15 hod.

Po nádvoří budou běhat čerti a odnášet zlobivé děti do pekla. Naproti tomu laskavý Mikuláš s andělem je budou chránit a rozdávat dárkový sáček s dobrotami. Musí jim ale zazpívat úryvek z písničky nebo zarecitovat kousek básničky. Mikuláš jim rád předá rovněž dáreček od rodičů.

Po tříleté odmlce způsobené proticovidovými opatřeními se letos opět uskuteční tradiční a oblíbené symbolické komentované ukládání medvědů k zimnímu spánku. Zájemce bude očekávat ošetřovatel od 16 pod vyhlídkou na medvědí výběh. Jde o mimořádnou příležitost se podívat do umělých brlohů těchto šelem, které nejsou normálně veřejnosti přístupné.

Medvědí spánek je označován jako nepravý, poněvadž tělesná teplota se v jeho průběhu snižuje jen minimálně; spotřeba kyslíku je asi poloviční, ovšem tep může klesnout až o 75 procent.
O třetí adventní neděli 11. 12. se bude na statku Lüftnerka v zoologické a botanické zahradě rozsvěcovat vánoční strom a žáci ze 7. třídy MŠ a ZŠ L. Očenáška v Dolní bělé k tomu zahrají vánoční hru. Bude mít premiéru a děti ji nacvičily právě pro tuto příležitost.

Zdroj: Zoo Plzeň, ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *