Vojtěch Dyk s B-Side Bandem zahájí nové turné v březnu v Plzni. Měšťanská beseda 15. března

První koncert nového turné Vojtěcha Dyka s B-Side Bandem se uskuteční 15. března v Měšťanské besedě v Plzni. Zazní nový repertoár na nové scéně – součástí show bude bar s barmanem přímo na pódiu. Spojení zpěváka, herce a performera Vojtěcha Dyka s 18členným brněnským orchestrem je nejžádanějším hudebním projektem na současné české kulturní scéně. Před dvěma lety společně vyprodali Velký sál Měšťanské besedy, letos po zaplnění sedadel pod pódiem přidala Měšťanská beseda do prodeje vstupenky k sezení na balkón. Stále jsou v prodeji také místa ke stání na tanečním parketu.

Jako první zažijí novou živou show Vojtěcha Dyka s B-Side Bandem plzeňští hudební fanoušci, kteří přijdou 15. března v 19 hodin do Měšťanské besedy. Na koncertě uslyší jak autorské skladby členů kapely, hlavně jazzové a swingové, tak největší světové hity v novém aranžmá, upravené pro bigbandový orchestr. „Těším se na nové songy, nové kostýmy i stage design. Pro mě osobně je to i taková malá oslava desátých narozenin B-Side Bandu, které v této sezoně slavíme,“ říká bandleader Josef Buchta. Nový repertoár bude více taneční a zpěvák Vojtěch Dyk nevylučuje taneční číslo. „Už se těším. Koncerty mě baví. To je prostě koření hudby. Nashle v březnu v plzeňské Besedě,“ vzkazuje.

 

Výjimečný koncert potřebuje i výjimečné prostředí. Přímo na pódiu bude za barem barman míchat koktejly. A Velký sál Měšťanské besedy se rozdělí na část s místy na sezení a na taneční parket určený na stání. „Dáváme návštěvníkům vybrat, zda si chtějí show vychutnat v pohodlí v sedě, nebo se večerem protančit,“ říká Hana Rendlová, manažerka kulturních akcí v Měšťanské besedě. „Protože místa k sezení byla rychle vyprodaná, přidali jsme do prodeje další místa na balkóně,“ doplňuje. Stále lze také zakoupit vstupenky ke stání na tanečním parketu.

Zpěvák a herec Vojtěch Dyk je jednou z nejvytíženějších domácích hereckých a hudebních hvězd. Od působení v kapele Nightwork, přes muzikálové role v inscenacích Obraz Doriana Graye a Dáma s kaméliemi v divadle Ta Fantastika, v Horáčkově lyrikálu Kudykam (nominace na cenu Thalie) či v inscenacích Cirk La Putyka a Up End Down v divadle La Fabrika, se odrazil k samostatné hudební kariéře. Od roku 2010 spolupracuje s orchestrem B-Side Band. V roce 2012 byl oceněn Andělem pro nejlepšího zpěváka roku. Několik let účinkoval v Národním divadle. V roce 2009 získal Cenu Alfréda Radoka pro Talent roku.

B-Side Band je český swingový orchestr z Brna, složený z 18 instrumentalistů. V roce 2006 jej založil trumpetista Josef Buchta. V roce 2007 absolvoval B-Side Band tour po českých věznicích v představení „Ivánku kamaráde” Petra Čtvrtníčka a Jiřího Lábuse. V roce 2008 absolvoval turné dvanácti koncertů s legendární Jazzovou mší Jaromíra Hniličky a provedl její obnovenou světovou premiéru.  Vedle Vojty Dyka s big bandem spolupracují  i další přední čeští hudební umělci, jako Matěj RuppertRoman HolýTereza ČernochováDan BártaMartin Chodúr či Roman Dragoun.  Při příležitosti desátého výročí kapely bude návštěvníkům koncertu k dispozici CD mapující její vystoupení s řadou hostů.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *