Vlakem na výlet. České dráhy spustí největší cestovatelský portál v zemi

České dráhy v  polovině měsíce spustí největší výletní portál a mobilní aplikaci svého druhu Vlakem na výlet. Hned od první chvíle nabídne více než 600 tipů na výlety pro nejrůznější cílové skupiny ve všech regionech České republiky. Výletníci získají nejen tip na samotné cílové místo výpravy, ale také množství praktických informací.

„Vlak je ideální dopravní prostředek na výlet. Můžete cestovat s  dětmi nebo s  přáteli, ve vlaku se bavit, hrát společenské hry. Při cestách za gastronomickými zážitky nemusíte přemýšlet nad tím, že si nemůžete dát ani obyčejné pivo,“ vysvětluje Zuzana Čechová, ředitelka cenotvorby a produktové komunikace Českých drah a doplňuje: „Proto jsme se rozhodli připravit speciální webovou stránku a mobilní aplikaci Vlakem na výlet, které usnadní vyhledání výletních cílů, zařazených v  různých kategoriích.“

Vyhledávání bude možné například podle regionu nebo podle cílové skupiny, pro rodiny s dětmi, pro mladé, pro turisty, pro železniční fandy nebo třeba pro gurmány a jedlíky. Obsah se bude průběžně rozšiřovat a doplňovat o zajímavé akce, které jsou dobře dostupné vlaky Českých drah.
„Tipy na výlety jsou ze všech regionů České republiky a vždy obsahují praktické informace, jako je popis cesty z  nádraží, čas potřebný na výlet a náročnost výletu. Díky tomu si uživatelé mohou snadno vybrat výlet podle svých preferencí,“ vysvětluje Zuzana Čechová.

Mobilní aplikace představuje také interaktivního průvodce výletníka, který ho prostřednictvím mapy a  jednotlivých mezizastávek provází celým výletem. Před začátkem cesty je třeba vybraný výlet uložit do mobilní aplikace, například prostřednictvím Wi-Fi na stanicích nebo ve vlacích, aby byly všechny potřebné údaje dostupné i v  místech s  horším pokrytím signálu mobilních operátorů, a tedy bez připojení k internetu. Po vystoupení z vlaku aplikace sama nabídne zahájení výletu. Jakmile výletník dorazí na některou mezizastávku, aplikace mu sdělí zajímavé informace o daném místě.

„Specialitou naší aplikace budou “Interaktivní a hravé výlety”, které mají po cestě i řadu zastávek se soutěžními otázkami. Pokud výletník absolvuje výlet s naší aplikací, tak od nás získá ČD Body navíc. Nejvíce ČD Bodů lze získat právě za “Interaktivní výlety”, kde je odměna za každou správně zodpovězenou otázku,“ upozorňuje na další atraktivní výhody nového cestovatelského portálu Zuzana Čechová. Tyto ČD Body lze standardně využít pro čerpání různých výhod, stejně jako při nákupu jízdenky v e-shopu nebo mobilní aplikaci Můj vlak. Jednou z možností využití ČD Bodů je pořízení jízdenky zdarma na některý z  dalších výletů.

Za samostatnou zmínku stojí speciální “Hravé výlety pro děti”, na kterých děti a jejich rodiče výletem provází mimozemšťan To-To a děti se vždy díky zajímavému příběhu dozví i něco z naší historie. Tyto výlety jsou doplněny pěknými obrázky a také audiostopou. Speciální nabídka výletů je také určena pro železniční fanoušky a obsahuje přehled muzeí, železničních zajímavostí, tipy na romantické tratě a nostalgické jízdy.

„Nový web a interaktivní mobilní aplikace Vlakem na výlet funguje zároveň jako průvodce a  navigace přímo na výletě. Nejde tedy jen o jeden z řady portálů s nabídkou nejrůznějších tipů na cestu,“ doplnila výjimečnost řešení Zuzana Čechová.

Spuštění aplikace Vlakem na výlet podpoří také silná marketingová kampaň. ČD přichází s novým kreativním konceptem, ve kterém poprvé figuruje i nová tvář Českých drah, Ondřej Vetchý. Jedna z nejvýraznějších hereckých osobností a legenda českého filmu vystupuje ve dvou třicetivteřinových spotech ilustrujících možnosti volnočasového cestování vlakem, kdy si čas na cestu můžete užívat bezstarostně s  rodinou již ve vlaku bez stresu z  řízení auta. Cíl výletu si pohodlně vyberete v  nové aplikaci. (tz)

Ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *