Víno, hudbu i život mnicha. To vše nabídnou o víkendu památky na Plzeňsku

Třetí zářijový víkend na památkách Plzeňska přinese pestrou škálu zážitků. Zpívat, juchat a ochutnávat dobré víno se bude na Zámeckém vinobraní v Nebílovech. Zámek Manětín nechá rozeznít libé tóny violy a harfy. V klášterech Kladruby a Plasy se letos naposledy bude Monastýrovat.

Zámecké vinobraní v Nebílovech

Stejně jako v loňském roce bude i letošní třetí zářijová sobota na zámku v Nebílovech patřit vínu. Až z jihomoravských Velkých Pavlovic přijedou 19. září zástupci malých rodinných vinařství a přivezou nejen burčák, ale celou řadu skvělých a na různých soutěžích oceněných vín. Pravou atmosféru vinobraní dotvoří cimbálová muzika Ladislava Švidroně a velkopavlovický Presúzní mužácký sbor. Odpoledne s jihomoravským folklorem začíná na zámeckém nádvoří ve 13 hodin.

http://www.zamek-nebilovy.cz

 

Viola a harfa na manětínském zámku

Koncert dvou mladých umělkyň, violistky Kristiny Fialové a harfistky Barbory Plaché nadchne posluchače v sobotu 19. září 2015 od 20 hodin na zámku v Manětíně. Kristina Fialová osloví svým ohnivým temperamentem, zatímco Barbora Plachá zaujme svou modrou harfou. V repertoáru se vystřídají skladby převážně francouzských skladatelů z doby baroka až po 20. století, například Henry Eccles či Gabriel Fauré a další. Chybět nebudou ani melodie zkomponované současnými skladateli z Estonska (Arvo Pärt) i Čech (Sylvie Bodorová).

Vstupenky na koncert je možné zakoupit buď přímo na místě, nejlépe půl hodiny před koncertem, nebo v předprodeji na pokladně zámku od 12. září.

http://www.zamek-manetin.cz

 

Monastýrování v Kladrubech a Plasích

Poslední ze série letošních mimořádných tematicky zaměřených prohlídek klášterů Kladruby a Plasy, které slaví kulatá výročí, se budou konat v sobotu 19. září 2015. Tentokrát se bude Monastýrování věnovat klášternímu způsobu života.

V klášteře Plasy mohou návštěvníci využít třech speciálních prohlídek, během nichž se průvodci pokusí přiblížit zájemcům život cisterciácké mnišské komunity skrze následující témata – silencium, pokora, život, askeze, příběh sv. Bernarda a řehole sv. Benedikta. Prohlídky vycházejí od pokladny kláštera v 11, 13 a 15 hodin. Rezervace není nutná, ale je samozřejmě možná.

http://www.klaster-plasy.eu/

 

Prohlídky s výkladem o klášterním životě se chystají také v klášteře Kladruby. Po vybraných interiérech kladrubského kláštera bude provádět jako speciální host zástupce benediktinského řádu, bratr Martin Ševeček O.S.B., z kláštera v Břevnově. Z úst nejpovolanějších se tak zájemci dozvědí mnoho informací o životě benediktinů v minulosti i současnosti. Prohlídky začínají v 17, 18.30 a 20 hodin. Rezervace není nutná, ale je samozřejmě možná.

http://www.klaster-kladruby.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *