Ve znamení rysa. Toto krásné zvíře se pomalu vrací do česko-bavorských lesů

Od konce června do začátku září máte jedinečnou příležitost objevit a obdivovat rysa, půvabnou, fascinující velkou kočku se všemi jejími aspekty v Bayerisch Eisenstein.

Kromě prezentace života tohoto krásného horského tvora je cílem mimořádné výstavy dále posílit akceptaci tohoto elegantního divokého zvířete, které nyní opět našlo domov v našich lesích. Největší hrozbou pro toto nádherné zvíře je bohužel stále člověk, a to kvůli pytláctví a dopravním nehodám.

Již v počátcích Národního parku Bavorský les, v 70. a 80. letech 20. století, začal pomalý návrat tohoto plachého divokého zvířete, které do té doby z našich lesů vymizelo. Úspěšným vypuštěním malé rysí populace v hraničním trojúhelníku Česká republika – Rakousko – Německo se počet jedinců nyní zvýšil na 120 kusů.

Rys, půvabná divoká kočka a fascinující lovec, si zaslouží trvalý domov v rozlehlých lesích našeho regionu!

Pociťte kouzlo tohoto elegantního, krásného divokého zvířete, které se vrátilo do našich rozlehlých lesů, aby zde zůstalo natrvalo. Otevřete své srdce a nechte se okouzlit tímto nepolapitelným lovcem! Výstava je otevřena denně od 9 do 18 hodin.

Zdroj: ARBERLAND REGio GmbH, pobočka Plzeň

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *