Vánoční strom na Lochotíně už září. A další adventní akce se tam blíží

První plzeňský obvod slavnostně rozsvítil v úterý 29. listopadu vánoční strom v parku U Bazénu na Lochotíně. Samotnému rozsvícení předcházel koncert pěveckého souboru Jéčko z Roudné a vše završil tichý ohňostroj doprovázený hudbou. Na akci zavítaly přes dva tisíce lidí.

„I přesto, že nám počasí moc nepřeje, jsme se tady sešli v opravdu hojném počtu. Ještě než rozsvítíme náš vánoční strom, ráda bych vám popřála krásné prožití vánočních svátků a příjemný vstup do nového roku. Držme si dobrou náladu, je to třeba,“ vzkázala přítomným starostka prvního plzeňského obvodu Ivana Bubeníčková.

Akci odstartoval v 17 hodin koncert souboru Jéčko, starostka Jedničky pak společně s přítomnými dětmi odpočítala samotné rozsvícení stromu, následoval bouřlivý potlesk a ohňostroj. V první plzeňském obvodě rozsvítí i letos dva vánoční stromy. Ten druhý se rozzáří už příští úterý 6. prosince na louce za 7. základní školou na Vinicích.

A tím advent na Jedničce rozhodně neskončí. Vánoční atmosféru totiž bude možné nasát ještě 8. prosince v kostele Všech svatých na Roudné, kde se od 17 hodin uskuteční adventní koncert orchestru Ambito pod vedením dirigenta Jana Podroužka.

Zdroj: ÚMO Plzeň 1

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *