Ve Velharticích se v sobotu opět poběží pro hradní klíč

Hrad Velhartice se pomalu chystá na zimu, ale před svým uzavřením pořádá tradiční Zamykání hradu. Již 17. ročník oblíbeného běhu terénem o hradní klíč se uskuteční v sobotu 31. října 2015 od 13 hodin. Poběží se opět v několika věkových kategoriích a vítěz si užije vyhlídkový let. Na závěr čeká diváky i účastníky lampionový průvod a slavnostní ohňostroj.

Tradiční aktivně sportovní zakončení návštěvnické sezóny na hradě Velhartice začne ve 13 hodin zápisem závodníků. Jako první poběží ve 14 hodin pážata, tedy děti ve třech věkových skupinách 3–5 let, 6–8 let a 9–11 let na vzdálenost od 150 do 600 metrů. Mladí panoši ve věku 12 až 15 let a hradní dámy od 12 do 100 let odstartují běh na dva kilometry v 15 hodin. Šestikilometrový běh rytířů, tedy mužů od 16 do 100 let začne v 16 hodin.

V mezičase se mohou návštěvníci pokochat ukázkami vazeb podzimních kytic v podání Hany Kindelmannové Šebestové a připomenout si 35. výročí úmrtí velkého českého herce a milovníka Velharticka Jana Wericha. V nabídce jsou také volné prohlídky hradu, během nichž lidé potkají historické i pohádkové postavy. Děti i dospělí si mohou vyzkoušet střílení z luku, připraveny budou různé soutěže pro děti a každý si bude moci vyrobit vlastní lampion, který využije během závěrečného lampionového průvodu. Příjemnou hradní atmosféru dokreslí sušická hudební skupina Memento a U hradního sládka bude připraveno občerstvení.    (tz)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *