Ve stříbrském muzeu začalo Babí léto

Stříbrské muzeum je od pátečního večera plné výtvarných děl amatérských i profesionálních umělců. Výstava pod názvem Babí léto se koná s železnou pravidelností každý rok v září. Vernisáž obohatilo také vystoupení žáků ZUŠ Stříbro a skvělý výkon operní a muzikálové zpěvačky Jany Hoffmannové za klavírního doprovodu Hany Bezděkové. „Letos se nám přihlásilo pětadvacet vystavovatelů, návštěvníci zde mohou vidět fotografie, obrazy, šperky, keramiku i drátěné výtvory, sochy a další prostorové práce. Výstava potrvá až do konce září,“ uvedla pracovnice muzea Petra Buchová.

Své práce zde nevystavují pouze dospělí autoři, zapojit se mohou i děti, jako to letos udělala jedenáctiletá Anna Hurtlová. “ Mám zde vystaveno devět akvarelů, maluji převážně portréty, které dělám podle různých fotografií a obrázků. Nechodím nikam na kroužek, kreslím si jen tak sama pro radost,“ říká slečna Anna.
Rodiče ji v její tvorbě podporují. „Maluje hezky, doma máme plno krásných obrázků. Když jsme viděli výzvu ve zpravodaji, že zde mohou vystavovat amatérští výtvarníci, tak jsme to zkusili. Anna má talent. Je z dvojčat, ale její bratr Pavel na kreslení není, má zase jiné zájmy,“ uvedla maminka Halyna Hurtlová, která se přišla na výstavu podívat s celou rodinou.

Výstava končí 30. září a návštěvníci ji mohou vidět v provozních hodinách muzea, tedy od úterý do pátku od 9 do 16 hodin a pak v sobotu do 15 hodin. Neděle a pondělí je zavřeno.

Martina Sihelská

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *