V sobotu přijde do plzeňské zoo Mikuláš s čerty. Dárek je připraven i pro dospělé

Pro první mikulášskou nadílku si přijďte do Zoologické a botanické zahrady města Plzně! Dostane ji každé dítě! Velké čertovské odpoledne s mikulášskou nadílkou se koná na statku Lüftnerka v sobotu 4. prosince od 15 hodin.

Po nádvoří budou běhat čerti, aby odnesli zlobivé děti do pekla. Naproti tomu laskavý Mikuláš s andělem je budou chránit a rozdávat dárkový sáček s dobrotami. Musí jim ale zazpívat úryvek z písničky nebo zarecitovat kousek básničky. Mikuláš jim rád předá rovněž dáreček od rodičů.

Z hygienických důvodů se letos neuskuteční tradiční a oblíbené symbolické komentované ukládání medvědů k zimnímu spánku. Zájemci si ale mohou v 16 hod. poslechnout na vyhlídce nad výběhem jejich ošetřovatele, který jim poví jak huňáči tráví zimu a kdy se probouzejí do nového roku. Medvědí spánek je označován jako nepravý, poněvadž tělesná teplota se v jeho průběhu snižuje jen minimálně; spotřeba kyslíku je asi poloviční, ovšem tep může klesnout až o 75 procent.

O třetí adventní sobotě 11. 12. se bude na statku Lüftnerka v zoologické a botanické zahradě rozsvěcovat vánoční strom a děti z divadelního souboru při Středisku volného času Radovánek v Bolevci – Ledecké ul. zahrají krátké divadelní představení Louskáček. Program začíná rovněž v 15 hod. Při návštěvě adventního programu čeká na přítomné milý dárkový bonus!

Zdroj: Zoo Plzeň, ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *