V říjnu mají senioři návštěvu Císařských lázní za polovic. A k tomu i kávičku a dortík

Na první říjnový den každoročně vychází Mezinárodní den seniorů. Jeho cílem je zvyšovat povědomí o problémech seniorů a zároveň vyzdvihnout jejich společenský přínos. A protože Karlovarský kraj se snaží o podporu starších obyvatel regionu, nabídl domovům, klubům a spolkům seniorů návštěvu Císařských lázní s prohlídkou za zvýhodněnou cenu vstupného, uhradí jim dopravu a zajistí drobné občerstvení v místní kavárně.

„Oslovili jsme domovy a kluby seniorů s nabídkou, kterou jsme avizovali již nějakou dobu předem. Tu senioři s velkým nadšením přijali. Zajistili jsme proto autobusovou dopravu, kterou hradí Karlovarský kraj, a za zvýhodněné vstupné se na prohlídky do Císařských lázní postupně vydají téměř tři stovky seniorů z regionu. Aby si výlet užili, připravili jsme pro ně také v kavárně v Císařských lázních bezplatné občerstvení. Věřím, že to bude pro všechny účastníky krásný zážitek,“ uvedla uvolněná zastupitelka Markéta Monsportová.

Národní kulturní památka Císařské lázně vyhlásila měsíc říjen „Měsícem seniorů“ a nabízí tak možnost účasti na prohlídkách všem osobám ve věku 65 a více let se slevou 50 % z výše vstupného.

Zdroj: Karlovarský kraj, ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *