Na nové moderní zázemí tréninkového centra mládeže dá Plzeň 100 milionů

Už v příštím roce bude u soutoku Mže a Radbuzy otevřeno nové moderní zázemí tréninkového centra mládeže. V rozsáhlém sportovním areálu ve Štruncových sadech ho nákladem 100 milionů korun nechá vybudovat město Plzeň. Centrum budou využívat mladí sportovci – fotbalisté – z celých západních Čech, neboť bude sloužit talentům, jež jsou zařazeny do fotbalových akademií, i klubové mládeži plzeňské Viktorie. Rozsáhlý sportovní areál ve Štruncových sadech je ve vlastnictví města Plzně a zázemí v něm má fotbalová FC Viktoria Plzeň i další sportovní odvětví.

„V novém objektu budou moci mladí sportovci využívat šatny se sociálním zázemím, rozcvičovnu, posilovnu, a především rozsáhlé a moderně vybavené fyzioterapeutické a relaxační centrum, pro které bude vyčleněné celé třetí nadzemní podlaží,“ uvedl primátor města Plzně Pavel Šindelář s tím, že celkové náklady dosáhnou 100 milionů korun. „Mladé sportovní talenty podporujeme nejrůznějšími způsoby dlouhodobě. Jedním z příkladů může být spoluúčast města Plzně při financování sportovních regionálních akademií, a právě mladí fotbalisté zařazení do fotbalových akademií budou nové zázemí tréninkového centra mládeže využívat,“ dodal Pavel Šindelář.

„Za třináct měsíců, tedy na jaře příštího roku, má být stavba hotová,“ informoval první náměstek primátora Roman Zarzycký, do jehož gesce spadá také oblast sportu. Upřesnil dále, že budova zázemí tréninkového centra mládeže o výšce 11 metrů má mít tři nadzemní podlaží. „Půdorys je obdélníkový o rozměrech 38 na 15 metrů, celkem tedy bude zastavěno 570 metrů čtverečních. Objekt bude založen na železobetonových pilotech s průběžným betonovým pasem. Zdivo je navrženo v kombinaci cihelných bloků a železobetonových předpjatých panelů. Objektu má dominovat vstupní celoprosklená část s vystupujícím portálovým rámem. Plochá střecha bude osázena zelení. Spolu s výstavbou budovy mají být také zhotoveny zpevněné plochy, jako jsou areálová příjezdová komunikace, chodníky a parkovací stání, a dále související inženýrská infrastruktura, tedy vnitroareálové přípojky vody, kanalizace, elektro či horkovod,“ upřesnil Roman Zarzycký.

Generální ředitel FC Viktoria Plzeň Adolf Šádek upozornil, že práce s mládeží a výchova talentů obecně je dlouhodobě jedním ze základních pilířů, na nichž je klub postaven: „Této oblasti věnujeme společně s městem Plzní velké úsilí a za poslední roky se nám podařilo udělat velký pokrok. Výstavba nového zázemí tréninkového centra je dalším nesmírně důležitým milníkem. Město Plzeň vybuduje odpovídající zázemí pro mládež, které bude patřit mezi nejmodernější u nás. Jsem si jistý, že nové prostředí bude pro mladé talenty velmi motivující a posílí jejich sounáležitost s klubem.“ Předseda výboru VIKTORIA PLZEŇ-fotbal, z. s., Petr Žitek doplnil: „V rámci fotbalových akademií je v 19 mládežnických družstvech Viktorie Plzeň zařazeno celkem 450 dětí a v systematické práci s nimi je zapojeno 70 mládežnických trenérů, kteří dohlížejí nad tréninkovým procesem těchto chlapeckých i dívčích družstev. A právě nové prostory budoucího zázemí včetně rozcvičovacích prostor a kvalitní rehabilitace nám umožní zkvalitnit a opět posunout naši práci v rozvoji fotbalových talentů z celého západočeského regionu.“

Zdroj: www.plzen.eu

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *