V pátek 22. září bude MHD v Plzni vozit lidi zdarma. Musí mít ale u sebe řidičský průkaz

Společně s radnicí se v letošním roce zapojí Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP) do Evropského týdne mobility, tedy do iniciativy Evropské komise na podporu udržitelné mobility a pravidelně se koná třetí týden v září. Vyvrcholením je pak mezinárodní Den bez aut, který vždy připadá 22. září.

Vozy MHD ročně ujedou více než 15 milionů vozokilometrů a přepraví přes 100 milionů cestujících. Každý pracovní den je vypraveno téměř 4 500 spojů a dle nedávného průzkumu spokojenosti jsou cestující s MHD v Plzni spokojeni.

“Kvalita plzeňské MHD je opravdu na vysoké úrovni,” stojí na webu PMDP. Proto jsme se rozhodli ukázat výhody veřejné dopravy i těm, kteří standardně jezdí autem. To plánujeme na středu 20. září mezi 14. a 18. hodinou, kdy budou v točně U Zvonu zástupci města i naší společnosti, kteří zájemcům zodpoví možné dotazy a předají informace právě o výhodách městské veřejné dopravy.” Chybět nebude ani výstava, nejmodernější bateriový trolejbus nebo doprovodný program.

Na akci U Zvonu navážou PMPD v pátek 22. září, kdy bude po celý den na všech linkách MHD jízdné ZDARMA. Jedinou podmínkou bude řidičský průkaz, kterým se cestující při případné přepravní kontrole prokáže. Pátek tak bude ideálním dnem, kdy si mohou MHD vyzkoušet i ti, kteří standardně po městě jezdí autem.

“Budeme velice rádi, pokud se s vámi potkáme ve středu 20. září v točně U Zvonu a budeme ještě více rádi, pokud informaci rozšíříte a přesvědčíte co nejvíc řidičů osobních vozů, aby v pátek 22. září nechali auto doma a využili MHD,” zve web dopravní společnosti.

Zdroj: PMDP, ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *