V Kině Beseda odstartovala přehlídka nejlepších filmů loňského roku: Best of 2016

Přehlídka toho nejlepšího ze světové filmové tvorby loňského roku odstartovala 30. ledna 2017 v plzeňském Kině Beseda. V rámci Best of 2016 kino promítne deset snímků, které byly vybrány z toho nejlepšího, co ve filmovém světě vloni vzniklo. Filmy, o jejichž kvalitě svědčí Zlaté glóby, nominace na Oscara, ceny z filmového festivalu v Cannes a jiná ocenění, budou uváděny každé pondělí od 19:15 hod. až do 3. dubna 2017.

Desítku filmů, ověnčených řadou významných filmových cen a nominací, uvede během deseti týdnů Kino Beseda v Plzni. „Přehlídku s názvem Best of pořádáme v Kině Beseda letos už počtvrté. Každoročně se snažíme zařadit do programu to nejlepší, co bylo natočeno, a zrekapitulovat tak pro diváky pomyslnou špičku z filmové tvorby uplynulého roku,“ vysvětluje Ivana Hušáková, manažerka komunikace a marketingu agentury Dominik centrum s.r.o., jež Kino Beseda provozuje.

Přehlídku Best of 2016 zahájilo v pondělí 30. ledna 2017 americké sci-fi Příchozí, osmkrát nominované na zlatou sošku Oscara, dvakrát na Zlaté glóby a devětkrát na filmovou cenu Britské akademie BAFTA.

O týden později bude následovat krimi snímek Zúčtování (6.  2.) s Benem Affleckem v roli matematického génia a účetního pro nejnebezpečnější zločinecké organizace na světě.

Nejlepší evropský film roku 2016 a žhavý kandidát na Oscara, tragikomedie o vztahu otce a dcery Toni Erdmann (13. 2.), je zároveň humornou i pravdivou podívanou.

Nominace na Oscara, Zlaté glóby i cenu BAFTA si zasloužil životopisný film Jackie (20. 2.), který je intimním portrétem ikonické první dámy Jacqueline Bouvier Kennedyové v nejtěžší době jejího života, s Natalií Portman v hlavní roli.

Dojemný a nečekaně humorný filmový příběh osamělého údržbáře, který se vrací do svého rodného města, aby se postaral o dospívajícího synovce, má název Místo u moře (27. 2.) a získal Zlatý glóbus, šest nominací na Oscara a taktéž  na cenu BAFTA.

Zatím nejúspěšnějším snímkem loňského roku je komediální muzikál La La Land (6. 3.) – moderní pojetí klasického milostného románu už získalo rekordních sedm Zlatých globů, je čtrnáctkrát nominováno na Oscara a jedenáctkrát na cenu BAFTA.

Dlouho očekávaný historický velkofilm oscarového režiséra Martina Scorseseho se jmenuje Mlčení (13. 3.), vypráví o brutálním pronásledování křesťanů v Japonsku v 17. století a byl nominován na Oscara.

Šokující a krutý thriller Noční zvířata (20. 3.) s jedním Zlatým glóbem a  nominacemi na Oscara i cenu BAFTA je výjimečným filmem o několika dějových liniích, v němž rozvedený pár objevuje temné pravdy o tom druhém i o sobě samém.

 

 

 

 

Předposledním snímkem přehlídky Best of 2016 bude Moonlight (27. 3.), vítěz Zlatého glóbu za nejlepší film a kandidát na osm sošek Oscara, vyprávějící nadčasový příběh hledání sebe sama a své sexuální identity ve třech životních etapách dospívajícího chlapce.

 

Přehlídku uzavře Muž jménem Ove (3. 4.), švédský film se dvěma nominacemi na Oscara o nerudném stárnoucím chlapíkovi, který po smrti své milované manželky terorizuje sousedy jakožto samozvaný strážce pořádku.

 

Všechny projekce začínají v 19:15 hod.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *