V kavárně Inkognito začíná projekce filmů z festivalu Jeden svět. Tentokrát ve spojení s politikou

Každý čtvrtek od 6. října do 3. listopadu budeme v kavárně Inkognito (Husova ul., Plzeň) promítat zdarma projekce filmů minulých ročníků festivalu Jeden svět. Tematické zaměření promítaných dokumentů je pestré, den před volbami program startuje snímek Prachy v prachu přibližující politický předvolební experiment, který se odehrál v Estonsku.

Znechucení z politické situace vedlo estonské divadlo NO99 k provokativní akci – ohlášení nové politické strany. „Dokument Prachy v prachu zachycuje politickou kampaň a paniku, kterou tento krok vyvolal u dalších politiků a nutí k zamyšlení nad fungováním tzv. politického marketingu, ale i nad stavem naší politické scény,“ poznamenává k dokumentu Lenka Hodoušová, hlavní koordinátorka festivalu Jeden svět v Plzni. Politika bude v kavárně Inkognito vládnout den před krajskými a senátními volbami i po skončení filmu.

Projekci totiž doplní divácká debata, do které přijal pozvání Michal Škop, zakládající člen organizace KohoVolit.eu, která mimo jiné provozuje stejnojmenný web. Na něm návštěvníci najdou nejrůznější analýzy, mohou se seznámit např. s podrobným záznamem hlasování jednotlivých poslanců apod. Z webu je dostupný také další počin organizace, kterým je volební kalkulačka. Ta na základě zodpovězení několika otázek nabízí váhajícímu voličovi přehled o průniku vlastních názorů s programy jednotlivých politických stran.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *